Home / Oyunlar / Pokemon GO cp, nearby, Gym, incense, transfer nedir ?

Pokemon GO cp, nearby, Gym, incense, transfer nedir ?

Pokemon GO ile hayatımıza giren CP , Nearby , GYM , incense, transfer gibi terimler, menüler nedir? Anlamları nelerdir? Ne işe yarar konularından bahsedeceğiz.

Pokemon GO oldukça büyük bir ve sevilen bir oyun oldu. Pokemon GO’da birbirinden farklı terimlerin anlamlarını izah ediyoruz. Kısaca bir Pokemon Go rehberi hazırladık sizler için. Oyuna yeni başlayan kullanıcılar için bu terimlerin ne işe yaradığını açıklamaya çalışacağız.

PokemonGo türkçe dil desteği kazanmayacağını öğrendik. Bu yüzden bu terimleri öğrenmek zorundasınızpokemon_go-1

CP Nedir? CP Ne İşe Yarar ?

Pokemon CP ; Combat power, pokemonun dövüş gücünü ifade eden br bilgi niteliğindedir. Düşman pokemonlara kıyasla ne kadar güçlü bir vuruş yapacağını ifade etmektedir. Başlangıç levellerde yakaladığınız pokemonların genelde CP’si çok düşük olmaktadır. Zaman içerisinde level atladıkça karşınıza çıkan pokemonlar’da o kadar güçlü olur.

Sizlere tavsiyemiz güçlü bir pokemon aramak yerine, bulduğunuz pokemonu geliştirmeniz gerekmektedir.

GYM Nedir? GYM Ne İşe Yarar ?

GYM Nedir? Gym spor salonları oyuncularınca yapılacak  salon maçı için bir araya toplaılan bir mekandır. GYM’nin en güçlü oyuncusu oranın lideri olur. Gym ile ilgili herhangi bir şey yapmaya başlamadan önce eğitmeninizin en az 5. seviyede olması gerekiyor. Eğer seviyeniz yeterliyse Gym’lerin hemen hemen tüm özelliklerine erişebilirsiniz. Pokemonu bir Gym’e atamanın birkaç avantajı var. Bunlardan ilki pokemonu o Gym’i savunmada ya da ele geçirmede kullanabilirsiniz ve bu sayede pokemonu güçlendirmede lazım olacak bazı kritik ödüller kazanabilirsiniz. İkinci avantajı ise Gym’in prestij seviyesini yükselterek orayı ele geçirmeyi daha güç hale getirir.

insence Nedir? Ne işe yarar ?

Pokemon incense ,çevrenizde bulunan pokemonların yanınıza yaklaşmasını sağlayan bir özelliktir. Bildiğiniz gibi başlangıçta iki adet verilir oyunda ilerledikçe bu incense sayısının daha da artması mümkün olmaktadır. İncense gibi yardımcıların oyun da ilerledikçe sayı olarak artmasını sağlayabilirsiniz.

Nearby Nedir? Nearby Ne İşe Yarar ?

Oyun haritasının sağ köşesinde bulunan Nearby ( yakında) pati izlerinden pokemonları bulmanıza ve yakınınızda bulunan pokemonlar hakkında bilgi verir.

Tek Pati: Bunun anlamı, o Pokemon’un size 50 metre civarında yakınlarda bulunduğudur. Yanien yakınınızda bulunan tür, bu sembole sahip olanlardır.

İki Pati: Bu da 51-100 metre civarındaki Pokemon’unuzu temsil eder.

Üç Pati: 200 metreye kadar olan Pokemonlar ise bununla gösterilir. Daha uzak olan Pokemon türlerini ise “nearby” (civardakiler) seçeneğinde göremiyorsunuz.

Transfer nedir? Transfer ne işe yarar ?

Elinizde bulunan pokemonları profesör willow’a transfer ederek, her pokemon için candy (şeker) kazanabilirsiniz. Kazanacağınız şeker miktarı , transfer ettiğiniz pokemon’un CP’sine göre değişmektedir. Elinizde fazla olan ve herhangi bir işe yaramayan pokemonlar için kullanılabilecek bir özelliktir.

Poke Balls nedir ? Poke Balls Ne İşe Yarar?

Pokemon yakalamak için kullanılan toplardır. Başlangıçta 50 Tane poke topuna sahip olursunuz. PokeStop’larda seviye atlarken kazanabilirsiniz, ayrıca 20, 100, 200 adet poke topunu Pokecoins harcayarak satın alabilirsiniz.

Egg Incubator nedir ?

Pokemon yumurtalarını çatlatmanız için kullanılan araçtır. Yumurta bu alete konulduğu zaman GPS sistemi pokemonun içinden çıkması için yürümeniz gereken yolu size gösterir. Oyuna başladığınız zaman 1 tane Egg Incubator verilir.

Lucky Eggs nedir ? Ne İşe Yarar?

Aktif edildiği andan itibaren 30 dk içinde yaptığınız tüm işlemler için 2 katı puan kazanırsınız bu sayede level atlamanızı daha da hızlandırabilirsiniz.

Lure Module nedir ? Ne İşe Yarar?

Özellik olarak Incense ile benzerdir. 1 yada 8 tanesi PokeCoins karşılığında satılır.

Çanta – Pokemon Storage nedir ? Ne İşe Yarar?

Çanta ve pokemon storage birbirine benzerdir. Başlangıçta 250 tane pokemon saklama yeriniz ve 9 tane yumurta saklama yeriniz vardır. İlerleyen levellerde daha fazla pokemon saklamak için ek alan almanız gerekebilir.

Potions Nedir ? Ne İşe Yarar?

Gym savaşlarından sonra pokemonunuzun canı yükseltmek için kullanılır.

Potion – 20 HP

Super Potion – 50 HP

Hyper Potion – 200 HP

Razz Berry nedir ? Ne İşe Yarar?

Yüksek cp sahip pokemonları yakalamadan önce pokemona bunu verirseniz yakalamanız daha kolaylaşır.

Revive nedir ? Ne İşe Yarar?

Savaşamayacak halde olan yenilmiş pokemon için ilaçtır. Kullanıldığında maksimum can ile yeniden doğar.

Candy nedir ? Ne İşe Yarar?

İngilizce anlamı aslında hepimizin bildiği şeker kelimesidir. Pokemon yakaladığınızda yada transfer ettiğinizde o türe özel candy sahip olursunuz. Bu malzemeyi geşliştirme yada güçlentirme için kullanılan materyaldir.

Stardust nedir ? Ne İşe Yarar?

Yakaladığınız Pokemon ları geliştirme ve güçlendirme iamacıyla gereklidir. GYM savunma, pokemon yakalama gibi işlemlerde elde edilerek sahip olunur.

Sizde eklemek istediklerini yorum olarak yazın ve konumuza ekleyelim ana konu oluşturalım.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Mafia III %100 Türkçe Yama – TeknoÇeviri Farkıyla

Mafia 3 oyunu türkçe yama dosyası ve kurulum bilgilerini yer almaktadır. Sevilen oyun serisinin üçüncü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir