Home / Yazılım / Pokemon Go Güncelleme Nasıl Yapılır

Pokemon Go Güncelleme Nasıl Yapılır

Ülkemizde henüz indirilmeye açık olmayan ama farklı ülkeler üzerinden indirme yapılarak oynanan Pokemon Go oyunu kısa sürede ülkemizde Android ve İOS cihazlara yükleme sağlandı ve devam ediyor.Pokemon Go oyununu APK olarak android cihazlarınıza indirebilirsiniz.Eğer APK dışında bir yükleme yaparsanız yani Google Play üzerinden yaparsanız aşağıdaki gibi Pokemon Go oyununu güncelleyebilir ve oynamaya devam edebilirsiniz.Otomatik güncellemeleri ayarlamaMobil cihazınızdaki tüm uygulamalara ilişkin otomatik güncellemeleri ayarlamak için:Google Play Store uygulamasını Play Store açın.Menü Menü ardından Ayarlar’a dokunun..Uygulamaları otomatik yükle’ye dokunun.Bir seçenek belirtin:Uygulamaları her zaman otomatik güncelle: Uygulamaları, kablosuz ağ veya mobil veri üzerinden her zaman günceller.Uygulamaları yalnızca Kablosuz bağlantı üzerinden otomatik güncelle: Yalnızca kablosuz ağa bağlı olduğunuzda güncelleme yapar.Uygulamaları manuel olarak güncellemeUygulamaları, mobil cihazınızdaki Google Play Store uygulamasını kullanarak tek tek veya toplu olarak güncellemek için:Google Play Store uygulamasını Play Store açın.Menü Menüardından Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun.Güncellemesi olan uygulamalarda “Güncelle” etiketi görünür.Tüm uygulamaları güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunun. Uygulamalar üzerinde ayrı ayrı işlem yapmak için güncellemek istediğiniz uygulamayı bulun ve Güncelle’ye dokunun.

Eğer oyunu sağlıklı bir şekilde yüklediyseniz hemen telefonunuzu açıp yola koyulun. Sağ alt köşede Nearby List seçeneğini göreceksiniz. Bu listede beliren bir pokemon resminde ne kadar az ayak izi varsa o kadar yakınsınız demektir. Eğer ayak izi bulunmuyorsa o pokemon hemen etrafınızda bir yerlerde saklanıyor demektir. Pokemona tıkladığınızda onu yakalamanız için karşınıza çıkacak. Pokemonu yakalamak için poke topunu isabetli bir şekilde pokemonun kafasına atmalısınız. %80 ihtimalle pokemonu yakalıyorsunuz. Bazı zamanlarda ise pokemon size karşı direniyor hatta kaçıyor. Her atışınız bir poke topunu kaybetmenize neden oluyor. Bu sebeple atışları düzgün ve isabetli yapmaya özen gösterin. Zira bir süre sonra poke topunuz bitiyor.

Yakaladığınız her pokemon için 3 adet Candy (şeker) kazanıyorsunuz. Bu sebeple yakalayabildiğiniz kadar pokemon yakalayın. Bu pokemonları profesöre gönderdiğinizde de ayrıca 1 adet Candy kazanıyorsunuz. Bu Candy’ler ile pokemonlarınızı geliştirebiliyorsunuz. Ancak bizim önerimiz sadece en güçlü pokemonlarda bu Candy’lerinizi kullanmanız.

Pokemon GO Rehber

Yukarıda gördüğünüz pokemonda kırmızı halka içine alınmış kısım CP, Combat Power anlamına geliyor. Yakaladığınız pokemonun CP’si düşük olabileceği gibi yüksek de olabilir. Siz olabildiğince çok pokemon yakalayın ancak düşük CP’ye sahip olanları profesöre gönderin. Yüksek olan Combat Power’ı daha da yükseltmek için sarı halkayla işaretlenmiş olan Power Up seçeneğini kullanın. Power Up seçeneğini her kullandığınızda pokemonun üzerindeki seviye bir tık ileri gidecek ve beyaz hale gelecek. Seviye tamamen beyaz olunca o pokemon artık geliştirilemez hale gelmiş demektir.

Stardust Nedir ? Candy Ne İşe Yarar ?

Eğer güçlü bir pokemon yakalamışsanız bu pokemonu daha da güçlendirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapabilmenin iki yolu var. Birincisi yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Power Up yapmak. İkincisi ise Evolve seçeneğini seçmek. İki seçenekte de elinizde yeterli miktarda Stardust ve Candy olmalı. Fotoğrafta üst kısımda yer alan 585 Stardust sizde yer alan Stardust miktarı. Alttaki 1000 ise Power Up yapabilmek için istenen rakam. Yine 51 şeker sizde varken 1 şeker geliştirme için istenilen şeker. Evolve seçeneğinde ise çok daha fazla şeker harcamanız gerekiyor.

Mor renkli halka ile gösterilen bölmede pokemonunuzun en güçlü saldırısını görüyorsunuz. Karşısında ise saldırı puanı mevcut. Gri halkanın altında bir kalem görüyorsunuz. Bu kalem sayesinde dilerseniz Sandslash’ın adını değiştirebilirsiniz. En üstteki pembe halkanın altında ise oyunu oynarken fark etmeden şarjınızın geldiği hali görüyorsunuz. ?

Nasıl Savaşabilirsiniz ?

Oyunda en çok kafa karıştıran şeylerden biri savaş kısmı oluyor. ”Eee pokemon yakala yakala dur nereye kadar ? Ben ne zaman savaşmaya başlayacağım?” dediğinizi duyar gibiyim. Sabredin çünkü level 5’e ulaşmadan GYM’lere gidip savaşamıyorsunuz. Level 5’e ulaştıktan sonra elinizde güçlü pokemonlarınız varsa (örneğin Combat Power’ı 400’lerde olan) haritalarda yakınlarınızda bir GYM bulabilirsiniz. GYM’ler kırmızı çubuklar ve halkalar şeklinde tasarlanmış. Aşağıdaki resimde sol tarafta bulunan kırmızı direk GYM, mavi poke topu ise Pokestop. Yeri gelmişken hemen söyleyelim bu Pokestoplar çoğu zaman bir cami, Atatürk büstü veya yüksek bir bina olabiliyor. Bu alanların dibine kadar gitmeniz ve üzerine tıklamanız halinde hakkında bilgiler ve altında bir resim açılıyor. Bu resmi hızlı bir şekilde parmağınızla 360 derece döndürdüğünüzde size bir takım hediyeler veriyor. Çoğu zaman bir kaç poke topu, bazen revive (Ölen pokemonunuzu canlandırır.) bezense yabani pokemonları çevrenizde toplamanıza yarayan incence. Ancak bilmelisiniz ki 5 level olmadan Pokestoplar da sizin için bir işe yaramıyor.

Pokemon GO RehberiElinizde güçlü bir kaç pokemon mevcutsa en yakınınızdaki Jimnastik salonunun dibine gittiniz. Ve savaş vakti. İlk savaşımda rakibin hamle sırasının bitmesini beklemiştim. Tabi ki öyle bir şey yokmuş. Yani savaşlarda sıra sistemi uygulanmıyor. Savaş sırasında 3 hamle yapabilirsiniz. Ya gelen saldırıyı savuşturmak için sağa ya da sola kaçmak, ya pokemon değiştirmek ya da direkt saldırıya geçmek. Saldırı kısmında ya hızlı hızlı rakip pokemonun üzerine tıklamalısınız ya da özel saldırı gerçekleştirebilmek için bir kere tıklayıp uzunca basılı tutmalısınız. Tabi özel saldırı her saniye yapılamıyor. Yapabilmek için mavi barın dolu olması gerekiyor. Girdiğim savaşlarda her zaman kazanabilmek için durmadan saldırma yolunu seçtim. En verimli olanı da zaten bu yöntem. Karşınıza çıkan bir GYM’de genellikle GYM pokemonu olarak en güçsüz pokemon gözükür. 5 ya da 6 pokemonu bulunan bir GYM lideri sizin saldırmanız için en güçsüz pokemonunu görücüye çıkaracaktır. Bazı zamanlar bir GYM’i kendinize alabilmeniz için birden fazla savaşa girmeniz gerekmekte. Eğer bir GYM sahibiyseniz 20 saat arayla sahip olduğunuz pokemon sayısına göre Stardust ve para kazanıyorsunuz. Yani aklınızdaki soru ”NASIL PARA KAZANIRIM ?” ise cevabı basit. Bir GYM sahibi olun.

Ne İşe Yarar

Eğer oyunu daha önce oynamadıysanız. Belli itemlerin ne işe yaradığını bilemeyebilirsiniz. Aşağıdaki açıklamalar bu konuda size fazlasıyla yeterli olacaktır.

Potion: Ekranın ortasında bulunan Poke topuna bastıktan sonra sağda İtem yazan çantayı göreceksiniz. Bu çantanın içinde size oyunun hemen başında verilmiş mor renkli 20 adet iksir yer alıyor. Bu iksirlerin her biri pokemonunuzun canını 20 HP kadar arttırıyor. Bu iksir ölü bir pokemonun canını arttırmaz.

Revive: GYM liderleriyle savaştıktan sonra fazlasıyla ihtiyacınız olan sarı renkli item. Bu item sayesinde ölmüş olan bir pokemonunuzu canlı hale getirebiliyorsunuz.

Poke Topu: Pokemonları yakalamak için kullanılır. Ne kadar çok poke topu o kadar çok pokemon.

Egg Incubator: Arkadaşlar Pokestop’larda size verilen hediyelerin arasında yumurta da yer alıyor. Bu yumurtaları açabilmek için onları kuluçka makinesine yerleştirmelisiniz. Bunu yapmak için ekranda bulunan poke topuna tıklayın Pokemon yazan yere girin. Üst kısımda EGGS seçeneğini göreceksiniz buraya giriş yaptıktan sonra yumurtaları fanusun içine yerleştirebilirsiniz. Yumurtaların çatlaması için belli bir mesafe kat etmelisiniz. 2km/5km/10km gitmeniz gereken yol miktarı. Daha uzun gittikçe daha güçlü bir pokemon çıkar demek için şimdilik erken bekleyip göreceğiz. 20km’nin altında hızla araba sürenler yürümeden yumurtayı açabiliyorlar.

Candy: Arkadaşlar şeker pokemonlarınızın evrim geçirmesi ve güçlerinin arttırılması için vazgeçilmez bir item. Her pokemon yakaladığınızda +3 Candy, bu pokemonları profesöre yolladığınızda ise +1 Candy kazanıyorsunuz.

Stardust: Bu da pokemonunuzun Combat Power’ını geliştirmek için gerekli bir item.

İncence: Arkadaşlar bu item oyunun başında size 2 adet şeklinde veriliyor. Normal koşullarda tanesi 2 TL. Bu item sayesinde yabani pokemonlar sizin çevrenizde toplanıyor. Daha az mesafede daha çok çeşit pokemon ile karşılaşıyorsunuz.

Pokemon-GO

Hangi Pokemonu Nerde Yakalarım

Arkadaşlar ateş pokemonu için illa ateş bulunan yere gitmeniz gerekmediği gibi hayalet pokemonu için de mezar mezar dolaşmanıza gerek yok. Her pokemon her yerde karşınıza çıkabilir. Örnek vermek gerekirse Tekirdağ-İstanbul yolu üzerinde seyahat ederken karşıma bir Gastly çıktı. Tarlalardan geçerken çok miktarda Ratata ve çok miktarda Weedle çıktı. Otobüs yolculuğu yaparken çok sayıda pokemon yakalayabilirsiniz. Bu yüzden İstanbul trafiği sizi bir nebze olsun mutlu edecektir.

Aşağıda oyunu ülkemizde oyanayıp çok güçlü pokemonlara sahip olan bir kaç arkadaşın pokemonları mevcut. Siz de eğer bu kadar güçlü pokemonlara sahip değilseniz GYM’lere saldırmayı güçlenmeye bırakın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Linux Bilgisayardan Modem IP Öğrenme

Linux işletim sistemi kurulu bilgisayarımızdan modemimizin ip adresini öğrenmemiz mümkündür. Bu işlem için Linux komut …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir