Home / Android / Qualcomm Snapdragon 820 ‘nin Özellikleri Muazzam

Qualcomm Snapdragon 820 ‘nin Özellikleri Muazzam

Snapdragon 820 ‘inin ne olduğunu biliyorsunuzdur herhalde. Eğer bir teknoloji meraklısı iseniz ve akıllı telefonları da seviyorsanız bilmemeniz mümkün değil zaten. Snapdragon 820 şuan için görebileceğiniz en sağlam ve en hızlı çip diyebiliriz. Bu çip sayesinde akıllı telefonların hızları öyle bir artıyor ki… işte bizde tam bundan bahsedeceğiz sizlere.Snapdragon 82 hakkında henüz tüm bilgiler yayılmadı ancak ufak tefek bilgiler geliyor. Gelen özelliklerde bizi şaşırtmaya devam ediyor ve yeni akıllı telefonlarda bunun kullanıldığını düşününce gerçekten nasıl bir performans olacağını merak etmemek elde bile değil.

LTE Hızı Harika

Yani şuan için en mükemmel yüksek performanslı işlemci olur mu olmaz mı bilmem ama data veri hızına baktığımızda Snapdragon 820 aynı anda bir çok görevi yapabiliyor LTE Cat 12 ile indirmeyi 600 Mbps hızında yapabiliyor. Yani bunun mükemmel bir hız olduğunu söylememize bile gerek yok.

Wifi Bağlantısı Artık Daha Hızlı

Akıllı telefonların internet hızları yüksek olmuş olsa bile wifi bağlantısı yapıldığında bu hızın hızla düştüğü gözlemlenir. Eğer bir şey indirmeye kalkıyorsanız bunu uzun bir süre bekleyebilirsiniz. Snapdragon 820 ile de bu test edilmiş ve Wifi bağlantı hızı geliştirilmiş. Bu düşen hızı büyük oranda telafi ediyor ve internet hızınızı neredeyse 2 kay daha fazla arttırıyor.Hücresel veri kullanılarak kullanılan internet ile wifi bağlantısı kullanılarak yapılan internet ikisi de farklı şekilde çalışır ancak aslına bakarsanız ikisininde amacı veri transferidir. İkisinin de görevi aynı olmasına rağmen performans açısından ikisinde de farklılıklar söz konusu. Bu farklılıklar Snapdragon 820 ile büyük oranda çözülüyor gibi.Bu işlemcinin bir diğer özelliği ise akıllı bir seçici özelliğe sahip olması. Akıllı telefonlara akıllı parçalar lazım olduğunun bir başka örneğini Snapdragon 820 de görüyoruz. İşlemci LTE bağlantısı mı yoksa Wifi bağlantısı mı daha hızlı ayırt edebiliyor ve akıllı telefonun onu seçmesini sağlıyor. Böylelikle evde veya işte interneti kullanırken en mantıklı olan ve en hızlı olan internet ağını kullanabileceksiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir