Home / Android / Remix OS ile Android’i Bilgisayarınızda Kullanın!

Remix OS ile Android’i Bilgisayarınızda Kullanın!

Remix OS for PCRemix OS ile Android’i bilgisayarınızda kullanmaya ne dersiniz? O zaman bu konumuz tam size göre. Android’i bilgisayarınızda kullanmak istiyorsanız Android’i USB belleğinize atın ve bilgisayarınızda kullanın bu kadar basit.Android bir klavye veya fare için tasarlanmadığından bilgisayarınıza Android’i bir şekilde yükleseniz bile düzgün bir şekilde kullanamazsınız. Tabi böyle olması, geliştiricileri durdurmadı ve Android deneyimini bilgisayarınızda yaşamanızı sağlayacak Remix OS ortaya çıktı. Şu an beta aşamasında olan Remix OS birçok hataya sahip olduğunu ve sadece geliştiricilerin yüklemeleri önerilmektedir. Geliştirici olmadığınız halde yüklemek istiyorsanız bu bağlantıya giderek “I am a developer and have read the above message.” kutucuğunu işaretleyip size uygun olanı indirmeniz yeterlidir. Tabi “Important Notice” bölümündekileri okumayı unutmayın. Ayrıca Legacy ve EFI arasındaki farkı bilmiyorsanız Legacy kurulum yapmanızı öneriyoruz.Remix OS İndirRemix OS’in dil olarak Türkçe’yi desteklediğini ancak ilk kurulum ekranında seçemeyeceğinizi belirtelim. Kurulumu tamamladıktan sonra Türkçe’yi seçebilmeniz mümkün. Ancak her şey tamamen Türkçe değil. Yine de Remix OS’i Türkçe olarak kullanmak isterseniz bu konumuz size yardımcı olacaktır.Ayrıca bu konumuzu kullanarak Google Play Store’u Remix OS’e yükleyebilirsiniz.Bu işletim sistemi, varsayılan olarak USB bellek üzerinden çalışıyor ve USB belleğinize yazdırabilmeniz için bu konumuz size kılavuzluk edecektir.Bilgisayarınızı USB belleğiniz ile başlattığınızda iki tane mod ile karşılaşıyorsunuz. Bu modları kısaca anlatmamız gerekirse:

  • Guest Mode: Bu mod işletim sistemine göz atmanızı sağlıyor diye açıklarsak yanılıyor olmayın. Yani yüklediğiniz uygulamalar, yaptığınız ayarlar, indirdiğiniz dosyalar bilgisayarınızı kapattığınızda silinmektedir.
  • Resident Mode: Bu mod ile USB belleğiniz taşınabilir bir bilgisayar gibi kullanılabiliyor. Yani yaptığınız ayarlar indirdiğiniz dosyalar hiçbir şekilde silinmiyor. Siz USB belleğinizi hangi bilgisayarınıza takarsanız takın yine her şey bıraktığınız gibi oluyor. Tabi bunun için yüksek bir hafıza depolamanına sahip bir USB bellek kullanmanızı öneriyoruz.

Geliştiricinin önerdiği ve bizim de dikkat etmenizi istediğimiz birkaç bilgi var:

  • Yaklaşık 700 MB boyutundaki dosyayı ister Torrent üzerinden ister kendi sunucuları üzerinden indirebilirsiniz. Yavaş veya sık sık kesilen bağlantılar için Torrent’in kullanılması önerilmektedir.
  • USB belleğiniz en az 8GB boyutunda olmalı ve en az 20 MB/s yazma hızına sahip olmalı. Bir kullanıcının yaşamış olduğu deneyime göre daha yavaş bir hıza sahip USB bellekte bir süre sonra hatalar meydana geldiği belirtilmiştir.
  • İşletim sistemini otomatik olarak güncelleyemiyorsunuz. Bu yüzden yeni bir güncelleme çıktığında en son sürümü siteden indirip USB belleğinize sıfırdan yazdırmanız gerekmektedir.
  • Bildiğiniz gibi Android dokunmatik ekranlara sahip cihazlar için geliştirilmiştir ve dokunmatik ekranlı bilgisayar sayısı çok değil. Bu yüzden dokunmatik ekrana sahip olmayan bir bilgisayar kullanıyorsanız uygulamaların farklı davranışlara sahip olacağını bilmeniz gerekmektedir. Remix OS geliştiricileri, uygulamaları dokunmatik ekrana sahip olmayan bilgisayarlar için uygun hale getirmek için uygulamaların geliştiricileriyle iletişime geçmişler ve geçmeye devam etmektedirler.

Android’i bilgisayarınızda açtığınızda sizi böyle güzel bir ekran bekliyor olacak. ?Remix OS Tekno BölgeGüncellemeler ve Değişiklikleri

  • 2.0.100
  • 2.0.102

Remix OS’i kullanıyor musunuz?

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir