Home / Diğer Konular / Rezene Buhar Banyosu

Rezene Buhar Banyosu

Ilık bir duş almak, sıcacık suyla banyo yapmak hemen hemen herkesin hoşuna gider. Hele ki yoğun ve yorucu bir gün geçirdiyseniz, günün yorgunluğunu ve stresini ılık bir duşla atmanız mümkündür. Duştaki suyunuza yani banyo suyunuza çeşitli bitkileri eklemeniz ile hastalıklardan kurtulmanız ve hastalıkları önlemeniz sizin elinizdedir. Tabii bir de bu şifalı bitkiler ile birlikte buhar banyoları uygulayarak da şifa bulabilirsiniz.rezeneRezene buhar banyosu, okaliptüs buhar banyosu ve daha çok çeşitli buhar banyoları ile birçok hastalığa çare bulabilirsiniz. Tabii bu buhar banyoları doktorlara danışmadan yapılmamalıdır. Kimi zaman yanlış uygulanan yada bilmeden uygulanan bir tedavi yarar ve fayda yerine daha çok zarara neden olabilir. Bu yüzden bu şekilde hazırlanan ve hasta olan bölgeye uygulanan banyolar yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Tabii doktorunuz onayladıktan sonra, bu şifalı ve tedavi edici buhar banyosunun nasıl yapılacağını öğrenerek rahatlıkla uygulayabilir ve hastalıklarınıza şifa bulabilirsiniz.

Rezene Buhar Banyosu Nasıl Yapılır?

Rezene buhar banyosu daha çok gözlerin tedavisinde kullanılır. Bu şifalı buhar banyosu için 2 yemek kaşığı rezene tohumu havanda dövülür. Rezene tohumları 1 lt. kaynar suya atılır ve 10 dk. daha demlenir. Hazırlanan rezene kabına çok yaklaşmamak koşuluyla, başa buhar banyosubir havlu örtülerek 5 dk. süreyle gözler bu şifalı bitkinin buharına tutulur. Fakat buhara çok da yaklaşmamaya dikkat edin. Rezene buhar banyosu uygulanmasından hemen sonra soğuk havanın bulunduğu yere çıkılmamalıdır. Bu şifalı bitkinin buhar banyosunu uygulayıp aniden ve hızlı bir şekilde dışarı çıkmayın. Soğuk havayla temas etmemelisiniz. Ayrıca dışarıdaki hava çok da sağlıklı ve temiz olmayabilir. Temiz olmayan yani pis havayla temas etmek de gözleriniz için sakıncalı olan bir durumdur. Buhar banyosundan sonra gözleriniz havayla temas ederse daha çok zarar görebilir.

Rezene Buhar Banyosunun Faydaları

İltihaplı ve iyi görmeyen gözler için uygulama yapılmalıdır. Gözlerinizin iltihaplanmasın, sık sık mikrop kapmasından mı şikayet ediyorsunuz? Gözleriniz mikrop kaparak kızarıyor yada acıyor mu? O halde bu şifalı tedaviyi uygulamanız mümkündür. Bu etkili ve faydalı bitkinin buhar banyosunu uygulayarak gözlerinizin iyileştiğini siz de fark edeceksiniz. rezene buhar banyosuRezene buhar banyosu doğru uygulandığı takdirde gerçekten oldukça faydalı bir tedavi yöntemidir. Bu şifalı ve tedavi edici buhar banyosu uygulaması yapmadan önce hekiminize başvurunuz. Doktora başvurmadan yani tam olarak bir bilgi olmadan bu tedavi yöntemi uygulanmamalıdır. Bu şekilde tedavi edilmek istenen bölge daha çok zarar görebilir. O yüzden bu buhar banyosu uygulamasına yapmadan önce mutlaka doktora danışın. Bazı bitkiler belli miktarlarda ve doktor bilgisi dahilinde kullanılmalıdır. İşte rezene bitkisi de onlardan biridir. Faydaları oldukça fazla bir bitki olmasına rağmen, buhar banyosu uygulaması mutlaka doktora danışarak, doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir