Home / Android / Root erişimli cihazda Android güncellemesi nasıl yapılır?

Root erişimli cihazda Android güncellemesi nasıl yapılır?

Android 5.0 Lollipop ve sonraki sürümler root erişimli, bir başka tabirle “rootlu” cihazlara resmi Android güncellemelerinin yüklenmesinin önünü kapattı. Bu ne anlama geliyor? Root erişimli cihaz sahibi kullanıcılar her Android güncellemesini yüklemek için cihazlarını sıfırlamak zorunda mı kalacak? Eğer öyle olsaydı, bu yazı “Git ve fabrika imajlarını yükle” tavsiyesinden başka bir şey içermezdi.

Fabrika imajları çok güzel bir şey, cihazınızla istediğinizi yapıp satmadan veya servise vermeden önce her şeyi başa alıp uslu çocuk taklidi yapmaya benziyor. Root erişimli ya da Custom Kernel kullanılan bir cihazda da fabrika imaj dosyalarını kullanarak birkaç dakikada güncelleme yapmak veya sistemi OTA güncellemelerini hata almadan yüklemeye müsait hale getirmek mümkün.

Öncelikle root erişimi aşamalarına kadar geldiğiniz için adb ve fastboot komutlarını az çok kullanmayı bildiğinizi varsayıyorum, eğer bu konuda eksiğiniz varsa adb ve fastboot komutları nasıl kullanılır? yazısını gözden geçirin.

Daha sonra fabrika imajları sayfasına gidin cihazınız için en güncel versiyonu indirin. Eğer güncelleme yapmak istediğiniz versiyon halihazırda fabrika imajının versiyonu ise, müjde, OTA güncellemesini ayrıca yüklemeniz gerekmiyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir