Home / Diğer Konular / Saç Yıkarken Yapılması Gerekenler

Saç Yıkarken Yapılması Gerekenler

Güzelleşmek ve bakımlı kalmak adına yapılması gereken bir dizi kural vardır. Bu kurallara uyarak siz de en iyi şekilde güzelleşebilir ve aynı zamanda da bakımlılığınızı korumaya devam edebilirsiniz. Saç yıkarken de dikkat edilmesi ve mutlaka yapılması gereken bazı kurallar vardır. Kurallara uyarak bakımlı saçlara sahip olmanın fırsatını elde ederek hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Saç Yıkarken Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Saç Yıkarken Yapılması Gerekenler

  • Saç yapınız eğer kuru bir yapıya sahipse; saçınızı yıkarken önce ıslatınız. Islattıktan sonra şampuanınızı saçınızın diplerine sürerek dağıtınız. Başka herhangi bir işlem yapmadan saçınızı durulamaya başlayın. Böylece saçınız herhangi bir zarar görmeden çalkalarken akıp gidecek şampuan sayesinde temiz bir görünümü elde edecek. Bundan başka bir işlem uygulamayın.

Saç Yıkarken Yapılması Gerekenler 3

  • Saçlarınız eğer kuru değilse ve aynı zamanda da normal bir yapıya sahipse; saçlarınızın her yerine şampuanı iyice sürün. Sonra durulayın. Bu noktada dikkat etmeniz gereken; saçınızda şampuan artığı kalmamasıdır. Bunun için de gıcırdayana kadar saç durulama işlemine devam etmeniz gerekiyor. Mutlaka dikkat edin, yoksa saçınız kurur.

Tavsiye yazı:  Doğru Saç Yıkama Teknikleri

Saç Yıkarken Yapılması Gerekenler 2

  • Saçınızı durularken ya da ıslatma esnasında suyun sıcaklığı büyük önem taşıyor. Saçınızı yıkarken dikkat etmeniz gereken nokta; suyun ne çok soğuk, ne de çok sıcak olmaması gerektiğidir. Bu yüzden saçınızı yıkama sırasında mutlaka ılık su kullanmanız da fayda var. Aksi halde saçlarınız fazlası ile zarar görmeye devam eder.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir