Home / Android / Safari Çok Yavaş Çalışıyor – iPhone Safari İnterneti Hızlandırma

Safari Çok Yavaş Çalışıyor – iPhone Safari İnterneti Hızlandırma

Bir çok iOS kullanıcısı Safari uygulamasına girdiklerinde internetin çok yavaş olduğundan yakınıyorlar. Henüz iOS 9 yeni yayınlanmış olmasına bir çok kişi internetin yavaş olduğunu söylüyor. Bu problem sanırım her zaman devam edecek. Belli bir gecikme sorunu ve sayfaların geç açıldığını söyleyen kullanıcılar buna ek olarak klavyeden yazılan yazıların geç yansıdığını da söylüyorlar. Bunun bir kaç sebebi olabilir ve şimdi bunlara değinelim. 

Safari Yavaş Çalışıyor Sorunu Çözümü

  • Ayarlar-Safari – Verileri Temizle seçeneğini tıklayalım. Böylelikle geçmişte biriken çerezlerin hepsini silmiş olacağız. Bu genel olarak kullanıcılar tarafından unutulan bir şeydir ancak belli aralıklar ile çerezleri silmek faydalı olacaktır.
  • Kimi sitelerdeki javascript uygulamaları yavaşlamaya sebep olabiliyor bu nedenle Ayarlar – Safari -Gelişmiş – Javascript’leri kapa seçeneğini işaretleyerek hızlandırabilirsiniz.
  • Bunun haricinde iCloud uygulamasının Safariyi kullanmasını engelleyebilirsiniz. Ayarlar – iCloud – Safari kapat ile Safariyi rahatlatmış olursunuz.
  • Bunların hiç birisi olmadıysa son seçenek olarak Fabrika Ayarlarına dön seçeneğini de uygulayabilirsiniz.
  • Eğer Safari düzelmiyorsa çok da zorlamayın olmuyor işte. Google Chrome veya Puffin tarayıcılarını indirebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir