Home / Donanım / Samsung Cep Telefonu Ekran Fiyatları

Samsung Cep Telefonu Ekran Fiyatları

Bildiğiniz gibi bu akıllı telefonları kullanmaya başladıktan sonra en fazla yaşadığımız sorun ekran kırılması, cam patlaması gibi ürkütücü sonuçlar oldu.  O kadar para veriyorsunuz alırken sonra ilk darbede paramparça oluyor. Oldukça sinir bozucu. Peki olan oldu telefonumuzun ekranı kırıldı yada patladı, ne yapmalıyız? Öncelikle anlamanız gereken şey, telefonunuzun ekranı mı zarar gördü yoksa sadece ön camı mı? Bunu nasıl anlarsınız buna bakalım.

Cep Telefonlarında Ön Cam Çatlaması ve Ekran Kırılması Nasıl Anlaşılır?

Ön yüzü hasar görmüş cep telefonunuzda ekran görüntüsü mevcut ve dokunmatik çalışıyorsa bu iyi haber sadece cam değişmesiyle yırtabilirsiniz. Ancak Ekran görüntü yoksa ve dokunmatik çalışmıyorsa malesef büyük bir maddi gider sizi bekliyor. Çünkü ekran değişimi, cam değişimine oranla oldukça pahalı.

Cam Çatlaması ve Ekran Kırılması Garanti Kapsamına Girer Mi?

Öncelikle şu konuda anlaşalım; Samsung firması bu tarz sorunları hepsine Kullanıcı  Hatası gözüyle bakar ve kesinlikle garanti kapsamına dahil etmez. Garanti süresi devam eden cihazınızı garantiye gönderdiğinizde ekranını değiştirmek için için sizden para talep ederler. Eğer ücreti karşılığında garantiye ekran değişimi yaptırırsanız garantiniz hiçbir şekilde bozulmaz.

Hasar Gören Ekran Ne Kadara Değişir?

Samsung’un camları arkasındaki dokunmatik işlemi sağlayan parçayla birleşiktir. Garantiye gönderdiğinizde cam ve camın altındaki parça birlikte değiştirilir. Herhangi bir telefoncuda sadece camını 100-150 tl gibi bir ücretle değiştirmek mümkün ama bu telefonunuzu garanti dışında bırakacaktır. Size önerim eğer garantinizin bitmesine az kalmış yada yarısına gelmişseniz herhangi bir telefoncuda camınızı değiştirmeniz sizin için en iyisi olacaktır. Servis en az 450tl civarında bir ücret isteyecektir.

Modele Göre Samsung Cihazlarda Cam Değişim Fiyatları

S3 110 TL

S4 149 TL

S5 199 TL

Note 149 TL

Note 2  149 TL

S3 Mini 89 TL

Modele Göre Samsung Cihazlarda Ekran Değişim Fiyatları

S3 310 TL

S4 360 TL

S5 480 TL

Note 2  420TL

Note 3 550TL

Yukarıdaki fiyatlar piyasada Samsung marka cihazlar için orjinal cam ve ekran değişmesi için söylenen fiyatlardır. Bulunulan şehir ve bölgeye göre farklılıklar gösterecektir.

Saygılarımla.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir