Home / Android / Samsung “com.google.process.gapps” Hatası Çözümü

Samsung “com.google.process.gapps” Hatası Çözümü

“Malesef com.google.process.gapps işlemi durdurdu” İngilizce olarak gelirse “Unfortunately, the process com.google.process.gapps has stopped” şeklinde geliyor Android Samsung cihazlarından karşılaşıyoruz. Bu hatanın bir çok sebebi var ancak biz kesin olarak çözdüğümüz yöntemleri sizlere aktaracağız. Verdiğimiz bilgiler doğrultusunda işlemleri aynen gerçekleştirirseniz sizde bu hatadan kurtulabilirsiniz. Uygulamaya genel olarak güncellemeler ve uygulamalar sebep oluyor başlangıçta bunu belirtmek isteriz. 

Samsung com.google.process.gapps Hatası Çözümü

com.google.process.gapps hatasıÖncelikle burada garip bir işlem yapacağız. Yapacağımız ilk adım tüm Google uygulamalarının güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Buna Google Play Store uygulaması da dahil. Tüm uygulamaları güncelledikten sonra bir kontrol edin.Ayarlar – Depolama dizininden tüm cache’yi temizleyin.Eğer bu yaptığımız olmadıysa o zaman Google Play Hizmetleri uygulamasının güncellemesini silin. Google Play Hizmetleri güncellemesinden dolayı böyle bir hata alıyor olabilirsiniz. Güncellemeyi sildikten sonra hatayı almayı bıraktık diyen kullanıcıların çok olduğunu bildirmek isteriz.Eğer bunların hiç birisi olmadı ise telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürürseniz sorun kesin olarak çözülecektir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir