Home / Android / Samsung Galaxy E5 Ekran Kilidi Kırma

Samsung Galaxy E5 Ekran Kilidi Kırma

Diğer Android telefonlarda olduğu gibi Samsung Galaxy E5 modelinde de yavaşlamalar,yada desen kilidini unutmalar gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.Bu gibi durumlarda cihazı sıfırlamaktan başka çareniz maalesef yok ve cihaza format atmalısınız.Neredeyse her modelde format atma işlemi aynıdır.Sadece değişen tuşların yeri olacaktır.Samsung Galaxy E5 format atma işlemine başlamdan önce ise cihazın şarjını kontrol etmelisiniz.Şarj durumunuz en az yüzde 50 olmasına dikkat ediniz.Aksi halde cihazın format işleminde kapanma durumunda kalıcı hasarlar olabilir hatta cihazınız açılmayabilir.

1-Cihazınızı Kapatınız
2-Sesi Yükselt + Home tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız ve Samsung Logosu geldiği zaman tuşları bırakınız.
3-Karşınıza gelen yeni ekranda ” Wipe data/factory reset ” seçeneğine ses tuşları ile geliniz ve Power tuşu ile onaylayınız.
4-Daha sonra ise gelen son ekrandan ” reebot system now ” bölümüne Power tuşu ile onaylayınız.

galaxy-e5-desen-kilidi

Format atma işlemi bitecektir ve kısa süre sonra telefonunuz açılacaktır.Bu işlemden sonra telefonunuzda bulunan tüm bilgiler silinecektir.Şarj durumunuz en az yüzde 50 olmasına dikkat ediniz.Aksi halde cihazın format işleminde kapanma durumunda kalıcı hasarlar olabilir hatta cihazınız açılmayabilir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Krank Mili Nasıl Çalışır

Krank Mili Nasıl Çalışır? Bir arabanın yakıtın girişinden pistonlarına motoruna hatta dönme hareketi sağlayarak tekerleklere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir