Home / Android / Samsung Galaxy Mega 6.3 incelemesi

Samsung Galaxy Mega 6.3 incelemesi

Samsung ekran boyutunda sınır tanımamaya ceplere sığmamaya devam ediyor. Galaxy Mega 6.3 inç’in getirdiği yeni özellikler neler?Akıllı telefon piyasasının devi Samsung dev bir cihazı daha piyasaya çıkarttı. Note ve Note 2 ile ekran boyutlarında devasa boyutlara ulaşan ceplere sığmayan Samsung Mega 6.3 ile cepleri daha da genişleteceğe benziyor.

Samsung’ un büyüüük ekranlı akıllı telefonlara ilgi duyduğunu biliyorduk ve tüm piyasadaki ekranların da büyümesine yol açtılar ama bu kadarını biz de beklemiyorduk.

Galaxy-mega-6.3-inceleme

Tablet telefon bir arada diye Note serisini çıkardılar 5.3 inç ile başlayan serüven Note II ile 5.5 inç olmuştu ve artık tamam herhalde ya da 5.7 inç filan gelir derken Galaxy Mega 6.3 inç  ile büyüüüüük ekranlı denilebilecek duruma geldi. Tablet telefon derken arama yapabilen tablete doğru geldi diyebiliriz artık olay.

Neyse bu neremizde* taşıyacağımız soru işareti olan cihazın teknik detaylarına geçelim yavaş yavaş.

Öncelikle tahmin edebileceğiniz üzere ekranımız 6.3 inç büyüklüğünde Super Clear LCD  ve Full HD çözünürlükte.

Kamerasına bakacak olursak: 8 Megapiksel  (Arka) , 1,9 Megapiksel Kamera Çözünürlüğü (Ön), LED Flaş, Otomatik Odaklama özelliklerine sahip.

İşlemcisi 1.7 GHz Çift Çekirdekli.

Bataryası 3.200 mAh ve Ağırlığı ise 199 gram.

Dahili belleği 8 GB ve böyle bir cihaz için yetersiz bir kapasite. Diğer versiyonlar 16 ve 32 GB Türkiye’ye gelecek mi merak konusu.

Ayrıca işlemcisi de pek iştah açıcı değil açıkçası.

Galaxy-mega-6.3-incelemesi

Yine de ben kocamaan ekran istiyorum ve kaliteli büyük bir ekranda tüm detayları görmek benim için önemli diyorsanız tercih edilebilir. Taşıma konusunda sıkıntınız yoksa (özellikle bayanlar çantalarında vs) büyüklük dezavantajı ortadan kalkabilir ama konuşurken lütfen kulaklık kullanalım (Note 2 ile başlayan telefonda konuşurken kafanın kaybolması durumu görüntü kirliliğine neden olabiliyor).

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir