Home / Android / Samsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözüm

Samsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözüm

Merhaba, Samsung Galaxy S 2  i9100 modeli için Android 4.1.2 güncellemesi Türkiye`de OTA ve KİES olarak yapılmaya başladı.  Samsung Galaxy S II cihazı OTA ve KİES ile güncelleme esnasında güncelleme yok ve KİES in bu cihaz kies üzerinden güncellenmiyor gibi sorunu yaşadığımdan dolayı yazılım güncelleme işlemini Manuel olarak nasıl gerçekleştirildiğini anlatacağım.Güncelleştirmeyi yapmadan önce, cep telefonu veri bir yedeğini alın. Yapacağım bu işlemlerde veri kaybı olmuyor hatta ayarlar bile değişmiyor ama yedek almakta her zaman fayda vardır. Yedek almak için Wondershare MobileGo Türkçe Uygulamasını kullanabilirsiniz. Samsung Kies, güvenlik duvarı programları ve virüsten koruma yazılımı gibi sistem araçları yükleme işlemi sırasında yüklemeyi etkileyebileceğini unutmayın. Telefonunuzu güncelleme yaparken bu yazılımı devre dışı bırakmak akıllıca olacaktır.Kies ve OTA yoluyla dağıtımı başlanan güncelleme ile arabirimde daha hızlı geçişler ve pürüzsüz bir kullanıcı deneyimi sunuluyor. Galaxy S III sonrası Samsung’un birçok modelde karşımıza çıkardığı Touchwiz Nature arayüzün eşlik ettiği güncelleme kapsamında kullanıcılara sunulan diğer yenilikleri şu şekilde sıralayabiliriz; direkt arama, akıllı izleme, pop-up play, Samsung bulut hizmetlerine erişim, Galaxy S III kaynaklı widget’lar, 2 farklı ana ekran modu(temel ve kolay mod), daha fonksiyonlu bildirim ekranı ve Google’ın dijital asistan hizmeti Google Now.Önemli Uyarı: Güncelleme esnasında sorun yaşamanız dahilinde cihazınız garanti kapsamının dışında kalır. Yapılacak işlemlerinin tamamından kullanıcı sorumludur. BU GÜNCELLEMEYİ CİHAZINI YURT DIŞINDAN GETİRTİP IMEI YAZDIRANLAR, DAHA ÖNCE BİR ŞEKİLDE ROOT YAPTIRANLAR YAPMASIN!!! 

HAZIRLIK

1. Aşağıdaki Butona tıklayarak Gerekli olan I9100XWLSD I9100OJVLS6 TUR.zip ve Odin3 v3.04 dosyalarını indirelim.    2. Samsung USB Sürücüleri: (Bilgisayarınızda Sürücülerin Yüklü Olması Gerekmekte) uygun Sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Doğru surucuyu indirmek icin KIES kullanabilirsiniza. 32.bit (x86) Windowsb.64.bit (x64) Windowsİndirme işlemi tamamlandıysa şimdi Samsung Galaxy S II 4.1.2 I9100XWLSD Yazılım/ Firmware yüklemeye geçelim.

TALİMATLAR

 

  • Telefonunuzun belleğinde yer alan tüm dosyalarınızın Yedeğini Alın.
  • Telefonunuzun sarj seviyesinin %50’den fazla olmasını sağlayın.
  • Gerekli Odin3 v3.04 sürümü ve Firmware sürümünü WinRar dışına çıkarın.
  • Yükleme esnasında size engel olacak etkenlerden uzak durun.
  • Emeğe Saygı, Lütfen Facebook Sayfamızı Beğenin ?

 

YAZILIM GÜNCELLEME

ÖRNEK VİDEO TIKLAYIN

2- Galaxys S2 Downbloading yani Yükleme Moduna Almak: Warning!!! yazısı ekranda görünene kadar aynı anda Ses Azaltma + Menü + Güç Tuşuna basılı tutun. Aşağıdaki görüntüde birinci ekran geldiğinde, Devam etmek için Ses Seviyesini Artırma tuşuna basın. Telefonu Yükleme moduna almış olacaksınız. 2. İndirdiğiniz dosyaların içinden Odin3 v3.04 dosyasını çalıştırın.Samsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözüm 3. Telefonunuzu bilgisayara Orjinal USB kablosu ile bağlayın. Aşağıdaki ekranda olduğu gibi bir COM bağlantısı ve Added!!! yazısını görmeniz gerekiyor. Bu Cihazınızın bilgisayar ile bağlantısının olduğunu gösterir.Samsung Galaxy S II Maneul Android 4.1.2 Güncellemesi 4. Bağlantılardan emin olduktan sonra PDA butonuna tıklayarak Firmware / Yazılımı seçiyoruz.Samsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu ÇözümSamsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözüm 5. PDA dosyasını seçtikten sonra Start butonuna tıklayarak kurulum işlemini başlatıyoruz.Samsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözüm 6. En altta yer alan PASS yazısını görünceye kadar hiçbir şekilde cihaz ile bilgisayar arasında ki bağlantıyı koparmadan bekleyin.Samsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözüm Samsung Galaxy S II 4.1.2 mini Güncelleme Sorunu ÇözümSamsung Galaxy S II 4.1.2 mini Güncelleme Sorunu ÇözümSamsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu ÇözümSamsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu ÇözümSamsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu ÇözümSamsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu ÇözümSamsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu ÇözümSamsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu ÇözümSamsung Galaxy S II 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözüm Samsung Galaxy S3 Android 4.1.2 Güncelleme Güncelleme işlemi bu kadar şimdi cihazınızda ilk kurulum işlemlerini yapmanız gerekiyor. İlk kurulum işleminde Cihazınızın internet bağlantısı olması ve Gmail hesabınızın olması önemlidir.Güncelleme İşlemi Başarılı Bir Şekilde Tamamlanmıştır.

YÜKLEME SORUNLARI

Yükleme esnasında terslik yaşarsanız;Bilgisayardan telefonunuza çıkarın.Odin3 kapatın.Telefonun pilini çıkarın ve yeniden takın.Download moduna telefonunuzu yeniden başlatın.Adım 2 den yükleme işlemi tekrarlayın. 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http:///wp-content/uploads/2013/02/fatihates.jpeg[/author_image] [author_info]1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir