Home / Android / Samsung Galaxy S3 Orijinal Türkiye 4.3 Güncelleme

Samsung Galaxy S3 Orijinal Türkiye 4.3 Güncelleme

Samsung Galaxy S3 i9300 için Orijinal Türkiye Android 4.3 Güncellemesi Manuel olarak nasıl gerçekleştirilir öğrenmek için aşağıdaki makaleyi inceleyebilirsiniz.Samsung Galaxy S3 cihazı OTA (Cihaz Menüsünden) ve KİES ile güncelleme esnasında güncelleme yok ve KİES in bu cihaz kies üzerinden güncellenemiyor gibi  sorunu yaşadığımdan dolayı Samsung Galaxy S3 4.1.2 Güncelleme Sorunu Çözüm  başlığı altında manuel olarak 4.1.2 güncellemesinin nasıl yapıldığı hakkında bilgi aktarmıştık. Bugünde aynı yöntemle Samsung Galaxy S3 Orijinal Türkiye 4.3 Rom / Firmware güncellemesi hakkında bilgi paylaşacağım.Bu anlatım da Android 4.3 Jelly Bean Güncellemesinin Orjinal Türkçe Sürümünün manuel olarak nasıl yüklendiğini resimli olarak anlatmaya çalışacağım.  Güncelleştirmeyi yapmadan önce, cep telefonu veri bir yedeğini alın. Yapacağım bu işlemlerde veri kaybı olmuyor hatta ayarlar bile değişmiyor ama yedek almakta her zaman fayda vardır. Yedek almak için Wondershare MobileGo Türkçe Uygulamasını kullanabilirsiniz.  Samsung Kies, güvenlik duvarı programları ve virüsten koruma yazılımı gibi sistem araçları yükleme işlemi sırasında yüklemeyi etkileyebileceğini unutmayın. Telefonunuzu güncelleme yaparken bu yazılımı devre dışı bırakmak akıllıca olacaktır.Önemli Uyarı: Güncelleme esnasında sorun yaşamanız dahilinde cihazınız garanti kapsamının dışında kalır. Yapılacak işlemlerinin tamamından kullanıcı sorumludur. BU GÜNCELLEMEYİ CİHAZINI YURT DIŞINDAN GETİRTİP IMEI YAZDIRANLAR, DAHA ÖNCE BİR ŞEKİLDE ROOT YAPTIRANLAR YAPMASIN. 

Önce Alınan Hatayı Görelim

Kies de şöyle bir hata veriyor. Bu cihaz KİES ile güncellemeyi desteklemiyor gibi. 

HAZIRLIK 

1. Aşağıdaki Butona tıklayarak Gerekli olan I9300XXUGMK6 ve Odin3 v3.09 dosyalarını indirelim.         2. Samsung USB Sürücüleri: (Bilgisayarınızda Sürücülerin Yüklü Olması Gerekmekte) uygun Sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.a. 32.bit (x86) Windowsb.64.bit (x64) Windowsİndirme işlemi tamamlandıysa şimdi Samsung Galaxy S3 4,3 I9300XXUGMK6 Yazılım/ Firmware yüklemeye geçelim. 

TALİMATLAR

 

  • Telefonunuzun belleğinde yer alan tüm dosyalarınızın Yedeğini Alın.
  • Telefonunuzun sarj seviyesinin %50’den fazla olmasını sağlayın.
  • Gerekli Odin3 v3.09 sürümü ve Firmware sürümünü WinRar dışına çıkarın.
  • Yükleme esnasında size engel olacak etkenlerden uzak durun.
  • Emeğe Saygı, Lütfen Facebook Sayfamızı Beğenin ?

 

YAZILIM GÜNCELLEME

Örnek Video izlemek için TIKLAYIN

 3- I9300XXUGMK6 dosyasını ve Odin zip klasörlerinde yer alan dosyaları masaüstüne çıkarın.4- Odin uygulamasını çalıştırın ve telefonu kapatarak Download moduna alın. (Ses Kısma + Home + Güç butonlarına basılı tutun, ekrana bir uyarı gelecek ve bu uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçin.)5- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan (Odin programında mavi uyarı görünecek) sonra indirdiğiniz ROM klasöründeki dosyayı Odin üzerinde aşağıda gösterildiği şekilde yerleştirin.PDA kısmına I9300XXUGMK6 dosyasıCSC kısmına I9300OJVGML1 dosyasıMODEM kısmına I9300XXUGMK6 dosyası eklenecekNot: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.6- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yüklenme işlemi birkaç dakika sürecektir. Yükleme işlemi sonrası telefonun açılış ekranda kalması durumunda ise Recovery menüsünden “wipe/factory reset” uygulayın. Aşağıdaki ekranı gördüğünüzde yükleme tamamlandı demektir.Güncelleme işlemi bu kadar şimdi cihazınızda ilk kurulum işlemlerini yapmanız gerekiyor. İlk kurulum işleminde Cihazınızın internet bağlantısı olması ve Gmail hesabınızın olması önemlidir.Güncelleme İşlemi Başarılı Bir Şekilde Tamamlanmıştır.

YÜKLEME SORUNLARI

Yükleme esnasında terslik yaşarsanız;Bilgisayardan telefonunuza çıkarın.Odin3 kapatın.Telefonun pilini çıkarın ve yeniden takın.Download moduna telefonunuzu yeniden başlatın.Adım 2 den yükleme işlemi tekrarlayın.

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http:///profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info] İlgili Sorular: Galaxy S3 4.3 Güncelleme Nasıl Yapılır, Galaxy S3 Android 4.3 Güncelleme, Galaxy S3 Android 4.3 Güncelleme Sorunu, Galaxy S3 Android 4.3 indir, Galaxy S3 Yazılım Güncelleme, I9300XXUGMK6, I9300XXUGMK6 Download, I9300XXUGMK6 İndir, Odin v3.09, S3 4.3 Türkçe, S3 Orijinal 4.3 Türkiye, S3 Orjinal Türkiye Güncelleme, S3 Türkçe Room, Samsung Driver, Samsung Galaxy S3 I9300XXUGMK6, Samsung Galaxy S3 Orijinal Türkçe 4.3 Güncelleme, Galaxy S3 Türkiye Android 4.3 Rom

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir