Home / Android / Samsung Galaxy S4 yeni teknolojiler getiriyor

Samsung Galaxy S4 yeni teknolojiler getiriyor

Samsung’un yakında piyasaya süreceği Galaxy S4 ‘ün yenilikçi teknolojilerinden olan “Eye Scrolling” göz ile ekran indirme özelliği nedir ?

Samsung çok yakında yeni amiral gemisi Galaxy S4’ü piyasaya çıkartacak. Merakla beklenen ve yeni, öncü teknolojiler getirmesi beklenen cihazın önemli devrimlerinden biri daha ortaya çıktı. Bu yeni özellik  “Eye Scrolling” olarak adlandırılıyor.

Peki nedir bu “Eye Scrolling” ?

Samsung’un daha önce Galaxy S3 modelinde kullandığı Smart Stay özelliğine benzerlikler taşıyan bir yenilik diyebiliriz. Smart Stay bildiğiniz gibi ekrana baktığınızı ön kamera vasıtasıyla algılayan ve bakmadığınızda ekranı karartıp kapatan bir teknolojiydi.

Galaxy-s4-yeni-teknoloji

Eye Scrolling ise yine bir yazılı döküman vs. okurken gözlerinizi algılayarak yazının ekranın alt kısmında kalan kısmına geldiğinizi algılayıp  otomatik olarak yazının kalan kısmını ekrana getiren, aşağıya doğru kaydıran bir teknoloji. Uzun yazıları vs okurken ellerinizi kullanmadan aşağı inip yazının tamamını okumanıza imkan tanıyan bir pratik çözüm.

Samsung’un bu özellik için de patent işlemlerini tamamladığı ve Galaxy S4’te bu özelliğin olacağı söyleniyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir