Home / Android / Samsung Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Sorunu Nasıl Çözerim ?

Samsung Galaxy S5 Dokunmatik Ekran Sorunu Nasıl Çözerim ?

Galaxy S5 dokunmatik sorunu bu telefon modeli için karşılaşan sık sorunlardan bir tanesi. Akıllı telefonunuz bazen tıklamaları algılamayabilir ve işlemlerinizi yapmayabilir. Bunun çeşitli sebepleri olabilir ve bizde bu sebeplere değineceğiz. Yapacağınız işlemler sonucunda dokunmatik sorunu büyük ihtimal düzelecek ve telefonunuzu normal bir şekilde kullanabileceksiniz. Galaxy S5 akıllı telefonunuzda eğer donanımsal bir arıza yoksa bu yapacaklarınız işe yarayacaktır. Aksi takdirde parça değişimine de ihtiyaç duyabilirsiniz.

Galaxy S5 Dokunmatik Sorunu Çözümü

-Öncelikle telefonun koruma jelatini var ise bu jelatin ile ekran arasında hava boşluğu veya toz olup olmadığını kontrol edin. Eğer bir boşluk var ise bu telefonunun dokunma işlemini algılamamasına sebep olabilir.-Telefonunuzda çalışan uygulamaların çokluğundan dolayı telefonunuz işlemleri algılamıyor olabilir. Kısa süreli donma süresinde ekrana dokunduğunuzda algılamaması gayet doğal olacaktır. Bir başka deyişle telefonunuz donduğunda tuşa basmış olsanız bile çalışmayacaktır. Bu durunda telefonunuzu hızlandırmanız gerekebilir. Bu konu için ise Android telefon hızlandırma konumuzu ziyaret edebilirsiniz.-Telefonumuzun hızında bir sorun olmadığı halde dokunmatik çalışmıyor ise belki telefonun gereksiz dosyaları birikmiştir. Bunun için Ses Kapama + Güç tuşuna basarak telefonunuzu kapatıp açın. Bu Galaxy S5 ‘in rahatlamasına sebep olacaktır.–Galaxy S5 dokunmatik sorunu çözemediyseniz hiç bir işlem olmadı ise son çözüm olarak fabrika ayarlarına dönmeniz gerekir. Bu bizim kullanıcı olarak yapabileceğimiz son çözümdür. Sorununuz gitmezse bir telefon tamircisine gitmenizde yada yeni telefon almanızda fayda olacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir