Home / Android / Samsung Galaxy S5 Kamera Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy S5 Kamera Sorunu Çözümü

5312 x 2988 piksel çözünürlüğünde harika fotoğraflar çeken Galaxy S5, zaman zaman kendiliğinden kapanabiliyor ve görüntü kaydı sırasında kilitlenebiliyor. Nedeni bilinmeyen bu sorun cihaz yeniden başlatıldığında düzelse de kısa bir süre sonra aynı sorun devam edebilir. Bizde size bu sorunla ilgili bir kaç çözüm ürettik;

  1. Fotoğraflarınızın ve videolarınızın yedeğini alın.
  2. Cihazınızı yeniden başlatın, Ayarlar > Diğer > Uygulamalar hedefinden kamera uygulamasını seçin. Karşınıza çıkan pencereden uygulamayı durdurun, ön belleği ve verileri temizleyin.
  3. Cihazı kapatın. Ses açma, ev ve güç tuşuna basılı tutarak cihazı Recovery Mode’ ta açın. Buradan Wipe Cache Partition seçeneğini uygulayın ve cihazı yeniden başlatın.
  4. Tekrar Ayarlar > Diğer > Uygulamalar hedefinden kamera uygulamasını seçin ve Çalıştır tuşuyla uygulamayı aktif edin.
  5. Eğer çektiğiniz fotoğraflar ve videolar harici hafıza kartına kayıt oluyorsa, kayıt yerini dahili hafıza kartı yapın.

İşlem bu kadar. Eğer kamera hatasını almaya devam ediyorsanız cihazı teknik servise götürmekte fayda var. Sorun donanımsal olabilir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir