Home / Android / Samsung Galaxy S6 Edge Akıllı Telefonun 9 Gizli Özelliği

Samsung Galaxy S6 Edge Akıllı Telefonun 9 Gizli Özelliği

Samsung Galaxy S6 Edge mükemmel özelliklere sahip bir telefon. Bunu hem dış görünüş hemde özellikleri açısından söylüyoruz ancak telefonun yazılımsal özelliklerini daha iyi fark edebilmek için daha iyi tanımak lazım. Bu konumuzda sizlere Galaxy S6’nın gizli özelliklerinden bahsedeceğiz. Bu ipuçları sayesinde telefonunuzu çok daha fonksiyonel bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu 15 özellik arasından kimisini biliyor olabilirsiniz yada daha farklı bildiğiniz ve paylaşmak istediğiniz özellikler var ise yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz.

Kenarlar Nasıl Seçilir ?

Samsung Galaxy S6 Edge ile yapmak istediğiniz ilk sey muhtemelen hangi kenarı kullanacağınız konusunda bir tercihte bulunmak olacak. Bunu yapmak için Ayarlar – Kenar Ekran – Kenar pozisyonu – sağ yada sol olarak seçebilirsiniz.

Gece Alarmı ve Alarm Nasıl Kullanılır ?

Herhangi bir şekilde farklı bir alarm uygulamasına gerek yok çünkü S6 bu hizmeti sizlere sunuyor. Bu ayarları yapabilmek için Ayarlar – Ekran – Gece Saati kısmından ayarı yapabilirsiniz. Arm kurmak için ise Uygulamalar – Saat – Alarm sekmesini kullanıp istediğiniz saati ayarlayabilirsiniz.

Galaxy S6 Favori Kişiler Nasıl Eklenir ?

Ayarlar – Ekran – Kişiler – Kişilerim seçeneğine girdikten sonra hangi kişiyi favorilere eklemek istiyorsanız seçebilirsiniz. Farklı bir sürü kişiyi favorilerinize ekleyebilirsiniz ve çeşitli renklendirmelere sahip olabilir.

Hızlı Cevap Nasıl Gönderilir ?

Eğer Edge akıllı telefonunuzda favori kişileri eklediyseniz ve bir arama geldiğinde meşgulseniz bu durumda kullanabileceğiniz çok güzel bir yöntem var. Ayarlar – Ekran – Işık – Hızlı Cevap ve bir hızlı mesaj belirleyin. Bir arama geldiğinde kalp atış sensörü kısmında parmağınızı oynatın bir kaç saniyelik ve hızlı mesaj gönderilsin.

Kenarlara Hareketli Duvar Kağıdı Nasıl Eklenir ?

Ana ekranınıza çok şekil hareketli duvar kağıtları koyabilirsiniz. Bunun için S6 Edge HD Live Wallpaper uygulamasını Google Play Store adresinden indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra istediğiniz animasyonu seçip hızını vs. ayarlamaları yapabilirsiniz. Bu animasyonların kenarlarda da gözükmesini istiyorsanız yine aynı ayarlardan bunu aktif ederek yapmanız mümkün.

Kendiliğinden Yüklü Uygulamalar Nasıl Silinir ?

Galaxy S6 Edge akıllı telefonun en kötü yanlarından bir tanesi ise telefonu alır almaz bir çok uygulamanın kendiliğinden yüklenmiş olması. Bu uygulamaların bir çoğu da pek bir işe yaramıyor ve bir çok markada bu tarz uygulamaların silinmesine izin vermiyor ancak S6 Edge telefonunuzda yüklü uygulamaları silebiliyorsunuz.Ayarlar – Uygulamalar – Uygulama Yöneticisi – Hepsi seçeneğini kaydırın. Bu seçeneği yapınca ilk yüklü olan uygulamalarda çıkacaktır ve istediğiniz gibi buradan uygulamaları silebilirsiniz.

Güç Tasarrufu Modu Nasıl Açılır ?

Güç tasarrufu modu bir çok telefon için can kurtarıcı gibi bir şeydir. Güç tasarrufu modu sayesinde pil ömrünüzü daha uzun tutabilirsiniz. Bunu yamak için Hızlı Ayarlar kısmından Güç Tasarrufu Modunu aktif ederek açabilirsiniz.

Dosya Nasıl Bulunur ?

Normalde telefonlarda bir şeyler yüklediğinizde yüklediğiniz dosyaların nerede olduğunu bulmak çok zor olabiliyor anca S6 Edge ‘de ekranı üstten aşağı kaydırın ve S Finder sayesinde bulmak istediğiniz dosyayı arama yerine yazıp bulabilirsiniz.

Galaxy S6 Kulaklık Ses Kalitesi Nasıl Arttırılır ?

Bu işlemi yapabilmek için Ayarlar – Sesler – Bildirimler – Ses Kalitesi ve Efektler – Ses Adapte Et Kısmına giriyoruz. Bu kısımdan istediğiniz şekilde sesi kalitesini ayarlayabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir