Home / Android / Samsung Galaxy S6 Problemleri : En Çok Karşılaşılanlar ve Çözümleri

Samsung Galaxy S6 Problemleri : En Çok Karşılaşılanlar ve Çözümleri

Samsung firması bu sene çok hareketli bir başarılı yıl geçirdi ve çıkardığı son amiral gemilerinden bir tanesi Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge serisi. Telefon özellikler ve tasarım açısından mükemmel özelliklere sahip bir telefon ancak her teknolojik üründe olabileceği gibi bazı sorun problemler olabiliyor. Bizde sizler için Galaxy S6 en çok karşılaşılan problemleri bir araya topladık ve çözümlerini sizlere sunduk. Böylelikle karşılaştığınız sorunları toplu bir sayfa da çözebilirsiniz. Bu konumuz aktif bir konu olacaktır eğer konumuzda yer almayan bir sorun ile karşılaşırsanız yaptığınız yorumlar sayesinde bunu öğrenip hemen detaylı bir araştırmadan sonra karşılaştığınız sorunu da konumuza ekleyeceğiz. Şimdi Galaxy S6 ‘nın sıkça karşılaşılan sorunlarına geçelim.

1-“Mobil Veri”Simgesi Kaybolma Sorunu Çözümü

Samsung-Galaxy-S6Samsung cihazı ne kadar mükemmel bir cihaz olsa bile bazen ilginç sorunlarda çıkabiliyor. Bu sıkça karşılaşılan sorunlardan bir tanesi ise mobil veri simgesinin kayboluyor olması. Bu sorunun çözümü çok basit. İlk öncelikle Samsung Galaxy Store ‘a giriyoruz. Uygulamalardan Quick Panel Restore uygulamasını indiriyoruz. Uygulamayı açıp yenile butonuna tıklamanız sorunu çözmede yeterli olacaktır.

2-Uygulamaların Kapanma ve RAM Sorunu

galaxy s6 uygulama kapanma Samsung Galaxy S6 ‘larda görülen sorunlardan bir tanesi de uygulamaların kendiliğinden kapanıyor olması. Bu sorunun çözümü aslında pek de iç açıcı değil çünkü bazı uygulamaları kapatmamız gerekiyor. Diğer büyük çözümün Samsung firmasından gelmesi bekleniyor. Bunun için Samsung Galaxy S6 için gelen güncellemeleri kontrol etmenizde fayda var. Bizim çözümümüze geçecek olursak Smart Manager ‘a girdikten sonra hangi uygulamaların ne kadar RAM tükettiğine bakın ve gereksiz uygulamaları kaldırın. Böylelikle RAM sorunundan dolayı uygulamaların kapanma sorunu ile karşılaşmazsınız.

3-Parmak İzi Okuyucu Sorunu

parmak izi Parmak izi okuyucusunda şuan için sorunlar var ve bu sorunlardan dolayı parmak izi bazen okumuyor ve cihazı açamıyorsunuz. Bu nedenle parmak izi okuma olayına en azından Samsung’dan bir güncelleme gelene kadar güvenmeyin ve yedek parolayı bir yere not edin. Ancak yedek parolayı da not etmedim ve açamıyorum , telefonu nasıl açarım ? diyorsanız şu adımları uygulamanız gerekiyor.1-İlk öncelikle telefonumuzu kapatın ve güzelce telefonunuzu bir silin.2-Sildikten sonra tekrar parmak izi okumayı deneyin ve eğer okursa girdiğinizde ayarlardan parmak izini yenileyin.3-Eğer açamadı iseniz yedek şifreyi bir kaç kez yanlış girin ve Google hesabına girmeniz için uyarı gelecek.4-Google hesabına giriniz ve ayarlardan ikili doğrulamayı kaldırın.5-Google hesabınıza da giremiyorsanız Samsung için üye olduysanız hesabınıza girip unlock my screen ile ekranı açmayı deneyin.

4-Şarja Takılı Olduğu Halde Şarj Oluyor Uyarısı Sorunu

şarj sorunu Samsung Galaxy firmasında da belirtilen hatalardan bir tanesi. Telefon şarja takılı olduğu halde şarj oluyor diye uyarı gelmesinden şikayetçi olan kullanıcılar var ancak bunun telefonun donanıma ile alakalı olmadığını belirtmek isterim. Ya kabloda bir sorun oluşmuştur , yada giriş kısmı pislenmiştir içini temizleyin , yada kullandığınız prizin güvenilirliğinden şüphe edin. Eğer çoklu prizse ona takmayıp tekli bir sabit prizde deneyin bakalım ne olacak. Aksi takdirde garantiye götürün derim.

5-Galaxy S6 Açılmama Sorunu Çözümü

galaxy s6 kapandı Galaxy S6 ve S6 Edge ‘de karşılaşılan problemlerden bir tanesi ise telefonun açılmama sorunu ancak bu sorun büyük ihtimal heyecandan gelen bir şey. Telefonun şarj olma süresi biraz zaman alıyor ve telefon hemen açılmıyor bu da kullanıcılarda aman tanrım telefonum açılmıyor olayına dönüşüyor. Diğer akıllı telefonların bazılarında da bu durum aslında var telefon bir 5-10 dk şarj olduktan sonra açılıyor. Öncelikle telefonunuzu düzgünce bir şarj edin sonra açmaya çalışın. Eğer bunlar olmuyorsa güvenli mod ile açmayı deneyin eğer olmuyorsa teknik servise bir götürün.Belirttiğimiz gibi bu sorunlar bizim başlangıçta belirlediğimiz sorunlar Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge ile ilgili farklı sorunlarınız var ise yorum olarak bırakınız ve sizler için sorununuza çözüm bulalım.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir