Home / Android / Samsung Galaxy S6 Root Atma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy S6 Root Atma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Evet arkadaşlar bu konumuzda Samsung’un yeni telefonlarından bir tanesi olan Samsung Galaxy S6 root yapma işlemini anlatacağız sizlere. Bu işleme başlamadan önce gerekli olan programlar Custom Recovery ve TWRP Recovery programlarıdır. Evet arkadaşlar öncelikle root atma işlemi yapılmış olan Galaxy S6 telefonlardan bir kaç görüntüye bakalım.İlgili Makale : Samsung Galaxy S6 Stock ROM Yükleme Nasıl Yapılır ?  galaxy s6 rootlurootlu galaxy 1rootlu galaxysamsung galaxygalaxy s6 rootlurootlu galaxy 1rootlu galaxysamsung galaxy

Destekleyen Galaxy S6 Modelleri

SM-G920F (Uluslararası- Avrupa)SM-G920I (Uluslararası/Asya-Hindistan, Singapur, Avustralya, US, Latin Amerika, vs.)SM-G9200 (Çin – Dual SIM)SM-G9208 (Çin)SM-G9209 (Çin)SM-G920K (Kore)SM-G920L (Kore)SM-G920S (Kore)SM-G920T (T-Mobile)SM-G920R4 (US Cellular)SM-G920T1SM-G920W8SM-G920W8 (Kanada)NOT: Bu root atma işlemi Samsung Galaxy S6 5.0.x olan modellerde geçerlidir.Bunu kontrol etmek için Ayarlar-Diğer-Cihaz Hakkında dizinini takip ederek bakınız.

Gerekli Programlar

Buraya tıklayarak ODIN programını indiriyoruz.Buraya tıklayarak TWRP dosyasını indiriyoruz.Buraya tıklayarak SuperSU programını indiriyoruz.Eğer gerekirse USB sürücüyü buradan indirin.Aşağıdaki konuyu inceledikten sonra Root işlemine başlamanız daha faydalı olacaktır.Android Root Yapmak Nedir ? Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir ?

Haydi Başlayalım

1- Öncelikle telefonumuzu USB cihaz yardımı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Bilgisayarımızın telefonumuzu düzgün şekilde gördüğünden emin oluyoruz. Eğer bilgisayarımız telefonumuzu görmüyorsa buradaki linkten sürücüyü indirebilirsiniz.2- Telefonumuzdaki hata ayıklama modunu aktif etmemiz gerekiyor. Bunun için Ayarlar – Geliştirici Seçenekleri menüsüne girdikten sonra Hata Ayıklama modunu aktif ederek yapıyoruz.galaxy-s6-rootAyarlar – Hakkında – Yapım Numarası üzerine 7 defa tıklayarak da bu kısmı açabilirsiniz.3- Şimdi artık bilgisayarımıza bağlandık tamamı ile ve işlemlere başlayabiliriz. Sizlere indirtmiş olduğum SuperSU dosyasını telefona atıyoruz.4-Bu adımda ise TWRP’yi yükleyeceğiz. Bunun için telefonu kapatıyoruz ve Alt ses düğmesi + Home tuşu + Güç tuşlarına aynı anda basıyoruz. Bu işlemi yaparak Samsung Galaxy S6 ‘da yükleme modu yani Download Moda geçmiş oluyoruz. Şu aşağıdaki ekran gelene kadar basılı tutmanız gerekiyor. Ekran geldikten sonra burada işlem yapabilmek için ses tuşlarını kullanıyoruz. Buradaki ekran gelince üst ses tuşuna basıyoruz.SamsungS6 5-Sizler için gerekli programlarda indirttiğimiz Odin programını açıyoruz. Odin programını açtıktan sonra Options bölümünden “Auto Reboot” ile “F.Reset Time” seçeneklerini seçiyoruz. AP butonuna tıklayarak indirdiğimiz twrp ‘yi seçiyoruz. Aşağıdaki resimden daha iyi anlayabilirsiniz.ODIN16-Asıl root işlemi bu kısımda gerçekleşiyor. Bundan öncesinde hazırlık yaptık gibi bir şeydi.Ses + Güç tuşuna 7 saniye kadar basılı tutuyoruz. Siyah ekran geldiğinde Ses açma + Güç tuşuna + Home tuşuna hemen aynı anda basıyoruz. Samsung Galaxy S6 açılma ekranı geldiğinde yalnızca güç tuşunu bırakın ve Ses Açma + Home tuşuna basmaya devam edin. Bu şekilde TWRP ekranını açmış olacağız.twrpTWRP ekranında Install butonuna tıklıyoruz ve telefonumuza attığımız SuperSU dosyasını buluyoruz ve seçiyoruz. Sonra yüklemeyi onayladıktan sonra işlem bitince ana TWRP ekranına dönüyoruz. Buradan da reboot seçeneğine tıklayıp telefonu tekrardan başlatıyoruz.Eğer telefonunuza root yapılıp yapılmadığını anlamak istiyorsanız buradaki linkten root checker uygulamasını indirip kontrol edebilirsiniz. Geçmiş olsun işlem tamamlanmıştır.VİDEOCihazlarınıza eğer root işlemlerini yaparsanız yaptıktan sonra bizlere yorum şeklinde resimlerinizi atabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir