Home / Android / Samsung Galaxy S7 Özellikleri

Samsung Galaxy S7 Özellikleri

Samsung Galaxy S7 Hakkında Bilgiler

Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S7’yi 2016’da satışa çıkartacak. Galaxy S6 ile ciddi satış rakamlarına erişen firma bu başarısını arttırarak satışlarına devam etmek istiyor.

2016 yılında satışa sunulması beklenen Galaxy S7 teknik özellikleri ile göz dolduruyor. Yabancı kaynaklardan gelen sızıntılar karşımıza etkileyici bir telefon çıkarıyor.

Samsung Galaxy S7’nin Özellikleri

Kamera

Galaxy S6’nın F/1.9 diyafram açıklığına sahip 16 megapiksellik kamerası bizi oldukça etkilemişti bu özelliklerine ek olarak 4K Ultra HD video kaydı yapabilen kamera Optik Görüntü Sabitleme teknolojisini de kullanıyordu.Galaxy S7’de kullanılacak olan kamera Sony’nin yapacağı gelişmelere göre şekillenecek, Samsung genelde Sony üretimi olan sensörleri kullanmayı tercih ediyor. Note 5’te yer alan sensörün aynısı veya bir tık üstü S7’de kendine yer bulabilir.

Samsung Galaxy S7 Hakkında
Tasarım

Kullanıcılar Galaxy serisinin S5’ten S6’ya geçişteki tasarım değişikliğinden oldukça memnun kaldı. Galaxy S7’de ufak özelleştirmeler dışında tasarımda büyük bir değişiklik yapılması beklenmiyor. Samsung bizi şaşırtıp yine farklı bir tasarımla karşımıza çıkabilir.

Ekran

Samsung Note 5’ kullandığı yüksek çözünürlüklü ( Ultra-HD 3840 × 2160 piksel) Super AMOLED ekranı Galaxy S7’de de kullanabilir. Samsung’ un son zamanlarda ileri düzey ekran teknolojileri üzerine yapmış olduğu çalışmalarının artmasından dolayı, Edge serisinde gördüğümüz yanları esnek tasarıma sahip olan ekranı Galaxy S7’de de görme ihtimalimiz bir hayli artıyor. Samsung’un bu konudaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyorken bizde yakından takip ediyoruz.

Samsung Galaxy S7 Hakkında
USB-C

Artık yeni bir standart haline gelmeye başlayacak olan USB Type-C konektörü, Samsung Galaxy S7’de kendine yer bulacak ve Samsung bu değişime önderlik edecek.Samsung Galaxy S7 Hakkında

Beklenen Diğer Özellikleri

Gelen son bilgilere göre yüksek çözünürlüklü kamerasına yeni nesil Exynos işlemcilerin eşlik edeceği Galaxy S7, 4GB RAM bulunduracak. Ayrıca Samsung uzun süreli telefon kullanımını sağlamak için çalışmalara da başlamış durumda. Galaxy S6 modelindeki pil yaklaşık olarak 12-14 saat kullanıma olanak sağlarken, Samsung Galaxy S7 de pil ömrü yaklaşık 21 saat olması amaçlanıyor.

Samsung Galaxy S7 ne zaman çıkacak ve Samsung Galaxy S7 ne kadar olacak ?

Android 6.0 Marshmallow kurulu şekilde gelecek olan modelin tanıtım tarihi hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor olsada 2016’nın ilk aylarında Samsung’tan bu konu hakkında açıklamalar duyabiliriz. Çıkış fiyatı ise 2300-2600 TL aralığında olacak olan Galaxy S7 piyasaya çıkar çıkmaz ülkemizde de satışa sunulacakır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir