Home / Android / Samsung Galaxy Tab 3 7.0 SM-T212 Telefon Özelliğini Aktif Etmek – Android

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 SM-T212 Telefon Özelliğini Aktif Etmek – Android

SM-T212

Bu ROM yükleme işlemi SM-T212 modeli için SM-T211 ROM yükleyerek 3G/telefon özelliklerinin aktif edilmesi işlemidir. Bilindiği gibi T212 modelinde SIM yuvası bulunur ancak ülkemizde telefon özelliği kapalı olarak satılmaktadır.

Aşağıda belirtilen ROM Yükleme işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait olduğunu göz önünde bulundurduktan sonra aşağıdaki adımları uygulayınız. Aşağıdaki işlem çeşitli kaynaklardan alınmış olup tarafımızca test edilmemiştir. Oluşabilecek sorunlardan dolayı Androiddunya.com sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

Unutulmamalıdır ki bu ROM değişimi neticesinde cihazınız garanti dışı kalacaktır. Buradaki yüklenecek ROM hazır root edilmiş SM-T211 orijinal ROM dur.Bu işlem Galaxy Tab 3 7.0 SM-T212 modeli içindir. Farklı bir modele bu işlemi yaparsanız tabletiniz kullanılamaz hale gelebilir. Tablet modelinizin SM-T212 olduğunu Ayarlar -> Cihaz Hakkında -> (Model numarası) menüsünden teyit ediniz.

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 T212 modele ROM yükleme için şu adımları takip ediniz.

Adım 1:

Samsung telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayara bağladığınızda Windows’un telefonunuzu sorunsuz gördüğünden emin olunuz. Eğer Windows sürücü yüklemek için uyarı veriyorsa kabloyu çıkartıp buraya tıklayıp gerekli Samsung sürücüleri bilgisayarınıza indirip çalıştırın. Veya orijinal Samsung Kies yazılımını yükleyin.

Telefonunuzun en az %50 oranında şarjı olduğuna emin olunuz.

Adım 2:Buraya tıklayarak gerekli olacak ODIN 3.07 uygulamasını bilgisayara indiriniz ve ODIN zip paketini açınız.Buraya veya buraya tıklayarak 4.1.2 ROM (PreRooted_SM-T211XXAMGL.tar.md5) indiriniz.Adım 3:

Telefonunuzda Ayarlar -> Geliştirici seçenekleri bölümünden USB hata ayıklamayı seçili işaretleyin.

Adım 4:

Tableti kapatınız. Kapalı iken Alt ses düğmesi + Home Tuşu + Güç düğmesine aynı anda bir kaç saniye kadar aşağıdaki resimde görünen Samsung yazılım yükleme ekran uyarısı gelinceye kadar basın. Gelmedi ise tuşlardan birine eksik basmış olabilirsiniz. İşlemi baştan yapın.

warning_recovery

Bu ekranı görünce Üst Ses düğmesine basın. “Downloading…” yazan Android logolu yazılım yükleme ekranı gelecektir. Alt ses düğmesi ise telefonu yeniden başlatır. Ona basmayın.

Adım 5:

Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bu işlemi yapıyorsanız bazı bağlantı sürücüleri yüklenmesi için bekleyiniz. Windows uyarı vermezse veya Donanımınız başarı ile kuruldu türünden mesaj aldığınızda Adım-6‘e geçiniz.

Adım 6:

ZIP dosyayı açtığınız kılasöre gidiniz ve ODIN3 v3.07  uygulamasını çalıştırın. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

odin_final

Bu ekranda sol üstte ID:COM bölümünde 0:[COM:XX] göreceksiniz. XX bilgisayarınızın COM bağlantı numarasına bağlı değişen bir rakamdır.

Daha sonra PDA butona basıp indirdiğiniz sonu .tar.md5 ile biten dosyayı dosyasını seçin. Seçeneklerden Re-Partition işaretli olmadığına emin olun. Ayarlar yukarıdaki gibi olmalıdır. Dosyanın açılıp yüklenmesi için bir süre bekleyiniz. Added!! mesajı geldiğinde yükleme tamamdır.

Son olarak “Start” butonuna basın ve root işleminin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde tabletiniz otomatik olarak kapatılıp açılacaktır.

Cihazınızın telefon özelliği ve/veya 3G için  IMEI kaydının yapılması söz konusu olabilir. IMEI kontrolü yaparak gerekiyorsa cihazın IMEI’sini kaydettirin.

Kaynak: teknosoru.com blog & XDA DevelopersBu ROM yükleme işlemi SM-T212 modeli için SM-T211 ROM yükleyerek 3G/telefon özelliklerinin aktif edilmesi işlemidir. Bilindiği gibi T212 modelinde SIM yuvası bulunur ancak ülkemizde telefon özelliği kapalı olarak satılmaktadır. Aşağıda belirtilen ROM Yükleme işlemlerinin doğru yapılmaması cihazınız için ciddi riskler doğurabilir. Bu anlamda bu blog kapsamında anlatılanların cihazınız özelindeki uygulamalarından doğabilecek sıkıntıların sorumluluğunun size ait…Samsung Galaxy Tab 3 7.0 SM-T212 Telefon Özelliğini Aktif EtmekSamsung Galaxy Tab 3 7.0 SM-T212 Telefon Özelliğini Aktif Etmek2014-05-30Android DünyaReview Overview

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir