Home / Android / Samsung Galaxy Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Samsung Galaxy modellerinin hepsinde yedekleme işlemi aynı şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle konuyu model model değil de aynı başlık altında açarak veriyoruz. Samsung Galaxy yedekleme yapmak bir çok sebepten dolayı ihtiyaç konusu olabilir. Bunlardan en büyük sebeplerden bir tanesi ise telefonumuza format atacağımız zaman gerçekleşir. Değerli olan dosya , müzik , fotoğrafları korumak için yedekleme yapmamız gerekir. Yada kimi zaman telefon modelimizi değiştireceğimiz zaman yeni telefona aktarmak için yedekleme şarttır. Bizde şimdi sizlere bu gibi durumlar ile karşılaştığınızda Samsung Galaxy yedekleme nasıl yapacağınızı aktaracağız.

Gerekli Program

Kies programını öncelikle Samsung’un resmi sayfasından indiriyoruz. Kies programını indirirken dikkat etmeniz gereken şey programın 2 versiyonundan hangisinin telefonunuzu destekliyor olduğunu bilmenizdir. Yani deneyerek bile öğrenebilirsiniz ancak hangi telefonları desteklediğini görebilirsiniz. Yanlış indiririm diye korkmayın çünkü yanlış olanı indirmiş olsanız bile yalnızca program çalışmaz hepsi bu.

Yedekleme Nasıl Yapılır ?

  • Öncelikle programı kuruyoruz ve telefonumuzu USB yardımız ile bilgisayara bağlıyoruz.
  • Ardından açılan programda telefon ismimizin yazdığını kısma tıkladığımızda yedekleme diye menüyü göreceksiniz.
  • Yedekle menüsüne tıkladıktan sonra açılan kısımda neleri yedeklemek istediğinizi sizlere soracak ve gerekli olan dosyaları seçebilirsiniz.
  • Gerekli seçimleri yapınca sağ üstte bulunan “Yedekle” butonuna tıklayabilirsiniz.
  • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra yedekleme bitene kadar programı kapatmayınız.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir