Home / Android / Samsung Gear S2 Özellikleri

Samsung Gear S2 Özellikleri

Samsung Gear S2 özellikleriSon yıllarda akıllı cihaz teknolojisine yön veren firmalardan birisi olan Samsung, Berlin’de düzenlenen IFA 2015 etkinliklerinde tanıttığı yeni cihazlarıyla adeta gövde gösterisi yapıyor. Firma, akıllı cep telefonlarının yanı sıra tanıttığı akıllı saati ile de piyasada ben de varım diyor. Etkinlik kapsamında tanıtılan Samsung Gear S2 ve bu cihazın özelliklerine yazımızın devamında erişebilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda Galaxy Note 5’i tanıtırken bahsi geçen akıllı saat nihayet tanıtıldı. Gear S2 ve Gear S2 Classic olarak satışa sunulacak akıllı saatler aynı zamanda Samsung için ilk yuvarlak akıllı saat olacak. Oldukça oval ve kıvrımlı hatlarla piyasada yer alan bu iki ürün arasında kullanım amacına göre farklılıklar bulunuyor. Gear S2 modelinde yer alan kauçuk kayış, daha çok sportif amaçlar için tasarlanmış. Gear S2 Classic için tasarlanan deri kayış ise günlük kullanımda daha ideal olmaktadır. Teknik açıdan her ikisi arasında herhangi bir farklılık bulunmuyor. Bu nedenle Samsung Gear S2 özellikleri nelerdir diyerekten her iki cihazın teknik özelliklerine birlikte bir göz atalım.

– Super Amoled ekrana sahip 1.2 inç büyüklüğünde yuvarlak ekran.

– 302 ppi değerinde 360 x 360 çözünürlük.

– 512 MB RAM bellek.

– 1 Ghz işlemci.

– 4 GB dahili hafıza birimi.

– 11.4 mm kalınlık.

– Ortalama 2,5 gün kullanma imkanı veren 250 mAh pil.

Gelelim Samsung Gear S2 ne zaman çıkacak sorusunun cevabına. 3 Eylül’de IFA’da görücüye çıkan bu yeni ürünün 2016 başında acıkması bekleniyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir