Home / Android / Samsung Gear VR Fiyatı ve Özellikleri (2016)

Samsung Gear VR Fiyatı ve Özellikleri (2016)


Samsung’un Sanal Gerçeklik Gözlüğü: Samsung Gear VR Fiyatı

Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR satışları yükselerek devam ediyor. Son dönemde firmaların sanal gerçeklik gözlüklerini arka arkaya tanıtması ile birlikte, kullanıcılar hangi sanal gerçeklik gözlüğünü alacağını merak ediyor. Daha önceki yazımda sizlere 2016’nın en iyi sanal gerçeklik gözlüklerini paylaşmış idim. Bu makalemde sizlere, en iyi sanal gerçeklik gözlükleri listesinde yer alan Samsung Gear VR Fiyatı ve ve özelliklerini paylaşacağım.Yazıldı: Sanal Gerçeklik Nedir ? Nerelerde KullanılırHepsiburada Samsung Gear Vr FiyatıHepsiburada Samsung Gear Vr Fiyatı

Samsung Gear Vr Türkiye Fiyatı

Ben, Samsung Gear Vr gözlüğümü hepsiburada.com sitesinden yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüleceği gibi 20.12.2015 tarihinde 399.90 TL (KDV Dahil) fiyat ile almış idim. Yani Türkiye’deki Samsung Gear VR fiyatı 350 TL ile 450 TL arasında değişiyor. 450 TL’den fazla ödememenizi ve 350 TL aldındaki fiyatlarda aşağıda bahsedeceğim model farkını göz önüne almanızı öneririm.Gözlüğü hepsiburada.com’dan almak için buraya tıklayın.Samsung Gear VR ‘ın 2 modeli bulunuyor. İnternet te fiyatı ucuz olan olanlar genellikle 1. versiyon (ilk çıkan) modellerdir. Sanal gerçeklik tecrübesini daha iyi yaşamak istiyorsanız 2. nesil modeli almanızı öneririm. Bazı art niyetli satıcılar, ilk çıkan modeli uygun fiyata satıyor ancak açıklamalarda ilk çıkan model olduğuna yer vermiyor. Kimi satıcılar ise, ilk çıkan modeli, güncel model fiyatına satıyor.

Samsung Gear Vr Modelleri Arasındaki Farklar

Samsung Gear Vr ÖzellikleriSamsung Gear Vr Modelleri Arasındaki FarklarSamsung Gear Vr güncel modelinin adı: Samsung Gear VR2 yada Samsung Gear Vr Innovator Edition (yenilikçi sürüm) olarak geçiyor. Yeni sürümde, ilk sürümdeki bazı eksikler giderilmiş. Yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi en büyük değişikliklerden birisi, merceklerde buğulanmayı engellemek için fan eklenmesi oldu.Samsung Gear VR ‘ın yeni sürümünde gelen bir diğer özellik ise, USB şarj kablosu ile kullanım oldu. Sanal gerçeklik uygulamaları ve oyunları cihazınızın şarjını çok hızlı tüketebiliyor. Bana göre USB kablosu ile kullanım tam yerinde bir özellik olmuş.

Samsung Gear Vr Özellikleri

Samsung Gear VR Dokunmatik PanelSamsung Gear VR Gelişmiş Dokunmatik PanelSamsung Gear VR’ın kullanıcılarına neler vaad ettiğini kısaca özetledim.Gelişmiş Dokunmatik PanelSanal gerçeklik gözlüklerinde genelde gözlük giyildikten sonra genel olarak bir kumanda yardımı ile kontrol yapılıyor. (örneğin oculus rift) Samsung Gear Vr da bulunan gelişmiş panel ile gözlük yazılım arayüzünü (oculus home) ve gözlükte bulunan bir çok uygulamayı kontrol edebiliyorsunuz.Şarj İle KullanımSamsung Gear Vr Özellikleri Usb İle SarjSamsung Gear Vr Usb ile Şarj ÖzelliğiÖzellikle sanal gerçeklik oyunları, telefonunuzun donanımını yoğun olarak kullanıyor. Buda doğal olarak şarjınızın hızlı bitmesine neden oluyor Samsung Gear VR2′de bulunan şarj soketine Samsung uyumlu bir şarj aletini taktığınızda, gözlüğü kullanırken aynı zamanda telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz.Gelişmiş Uygulama Mağazası Oculus Uygulama MağazasıOculus Uygulama MağazasıSamsung Gear Vr özellikleri ‘nden bir diğeri ise her geçen gün büyüyen Oculus Uygulama Mağazası. Oculus firması sanal gerçeklik sektörünün bu günlere gelmesinde ki en büyük kilometre taşlarından birisi. Samsung Gear Vr arayüz olarak Oculus Home’u kullanıyor. Oculus Uygulama Mağazası hızlı bir ivme ile büyümeye devam ediyor.

Samsung Gear Vr Uyumlu Telefon Modelleri

Samsung Gear Vr Uyumlu TelefonlarSamsung Gear Vr Uyumlu TelefonlarSamsung Gear Vr ‘ın uyumlu olduğu telefon modelleri:

  • Galaxy S7
  • Galaxy S6
  • Galaxy Note 5
  • Galaxy S6 Edge+
  • Galaxy S6 Edge
  • Galaxy S7 Edge

SONUÇ

Gear Vr uyumlu telefonlardan birisine sahip iseniz ve sanal gerçekliği belli bir düzeyde tecrübe etmek istiyorsanız Samsung Gear Vr size göre bir gözlük. Oculus Rift ve HTC Vive ‘ı göz önüne aldığımızda Samsung Gear Vr fiyatı bakımından bir adım öne çıkarak kullanıcıların daha ekonomik yolla sanal gerçekliği denemesini sağlıyor.Sanal Gerçeklik konusunda daha gelişmiş bir gözlük satın almayı düşünüyorsanız Oculus hakkında yazdığım yazıyı okuyabilirsiniz. Oculus Rift Fiyat ve Özellikleri, Türkiye’de Nasıl Satın Alınır?

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir