Home / Android / Samsung Hesabı Nasıl Alınır?

Samsung Hesabı Nasıl Alınır?

Samsung AccountSon yıllarda elektronik cihaz üreticileri son kullanıcı olan müşterilerine daha iyi bir kullanım ve performans sunabilmek için bazı hizmetlerini üyelik gerektiren platformlarda hizmete sunuyor. Google play ve AppStore gibi marketlerde bu tür hizmetlerin örneklerini sıkça görebilmekteyiz. Samsung da benzer bir hizmet anlayışı sergileyerek bazı ürün ve hizmetlerinin daha iyi kullanılabilmesi için benzer platform geliştirdi. Samsung hesabı olarak bilinen bu alanda üyelik alınarak ürün ve hizmetlerden tam kapasite faydalanılabilmektedir. Özellikle cep telefonları ve Smart TV’lerde en iyi kullanım için Samsung Hesabı alınması adeta zorunlu kılınmıştır.

Samsung hesabı almanın kullanıcılara birçok faydası bulunmaktadır. Hesap alınarak giriş yapıldıktan sonra Find My Mobile Özelliği’ni elde edebilirsiniz. Cihazınızın kaybolması veya çalınması durumunda GPS ile yerini tespit ederek bulabilirsiniz. Find My Mobile ile cihazınızı internet üzerinden arayarak çalmasını ve zil sesiyle de bulunmasını sağlayabilirsiniz. Bu ve bunun gibi daha pek çok güzellikleri sunan Samsung hesabı nasıl alınır biraz da bundan bahsedelim.

Samsun hesabı almak için cihazınızın ekranında sürekli Samsung hesabı oluştur uyarısı geliyorsa buna tıklayarak ya da cihazınızdan hesaplar bölümünde yer alan hesap oluşturma alanına gelerek hesap açabilirsiniz. Akıllı telefonlar için Ayarlar > Hesap Ekle > Samsung seçip kullanım koşullarını kabul ederek devam edin. Ekrana gelen formu doldurduktan sonra artık Samsung hesabınız oluşturulmuş olacaktır.

Peki, Samsung hesabı nasıl silinir? Samsung hesabı şifresini unuttuğunuz zaman silerek yeniden şifre almanız gerekecektir. Bunun için cihazınızı hard reset e zorlamanız gerekir. İşleme başlamadan evvel tüm bilgilerinizin yedeğini alın. Son olarak telefonunuzdan *2767*3855# tuşlayıp arama yaparak işlemi başlatabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir