Home / Android / Samsung USB Type C’ye Geçiyor !

Samsung USB Type C’ye Geçiyor !

Samsung S7 USB Type C

Samsung’un yeni amiral gemisi olarak piyasaya çıkacak olan Galaxy S7 modeli hakkında şimdiden sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Güney Kore’nin en büyük üreticilerinden olan Samsung’un 2016 yılında tanıtıp piyasaya sunacağı üst düzey telefonu Galaxy S7 hakkında bilgiler çıkmaya başladı. Bu yeni iddialardan biri ise modelin USB Type-C ile geleceği.

S7’de USB Type-C

Samsung S7 USB Type CSamsung ile yakınlığı ile bilinen Sammobile sitesinin ortaya attığı iddiaya göre Samsung’un 2016 yılında piyasaya sürmesi beklenen Galaxy S7 USB Type-C bağlantısı ile gelecek.Apple’ın Lightning kablosu gibi çift taraflı kullanılabilecek olan USB Type-C, güncel olarak kullandığımız micro USB girişleriyle kıyasladığımızda çok sayıda avantaja sahip. Daha hızlı bir bağlantı ve data transferinin yanında hızlı şarj özelliğide daha da gelişecek.Aynı bağlantı şeklini Google’ın tanıttığı LG Nexus 5X ve Huawei Nexus 6P modellerinde de gördük, bu gelişmelere dayanarak ilerleyen dönemde micro USB bağlantısının piyasadan yavaş yavaş çekileceğini söyleyebiliriz. Tabi bu değişim öncelikle üst seviye cihazlarda olacak daha sonra orta ve alt segmentte de görülecektir. 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir