Home / Android / Samsung Uygulama Kapanma Sorunu Çözümü

Samsung Uygulama Kapanma Sorunu Çözümü

Samsung Galaxy S6 modelinde bile hafıza ve performans sorunları devam ediyor. Bir çok insan telefonu kullanırken uygulamanın kendini yenilediğini yada kapattığını söylüyor.  Yani telefonun özellikle çok yüksek olsa bu tarz sorunlar ile karşılaşabiliyoruz. Aslına bakarsanız telefonda 3 GB gibi bir ram bulunuyor ancak buna rağmen sorunlar olabiliyor. Şimdi bu sorunu nasıl çözebiliriz bunlara bakalım.

Android Uygulama Kapanma Sorunu

  • Eğer telefonunuzda harici olarak batarya tasarrufu ve performans uygulamaları var ise kaldırmalısınız.
  • Telefonun güncelleştirmeleri tam olarak yapıldı mı emin olun. Eğer güncelleştirmeler yapılmadıysa güncelleştirmeleri tamamlayın.
  • Bu tarz kapanma sorunları genellikle Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarından kaynaklandığını belirtmek isteriz . Eğer ben bu uygulamalar olmadan da telefonumu kullanırım diyorsanız silin deriz. Facebook uygulamasını Google Chrome ile bağlamanız da mümkün dilerseniz Facebook bildirimleri Google Chrome ‘dan aktif edebilirsiniz. Uygulama kullanmadan da Facebook’u internet üzerinden kullanabilirsiniz.
  • Launcher uygulamaları da bu tarz sorunlara yol açmaktadır. Bizim önerdiğimiz TouchWiz yada günce Güncel Nova Launcher ‘da olabilir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir