Home / Mac İşletim Sistemi / “SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkarıldı” Hatası Çözümü

“SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkarıldı” Hatası Çözümü

SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkartıldı Hatası Çözümü Gün geçtikçe boyutları artan oyunlar ve uygulamalar telefonun kendi depolama alanının yanında SD kart kullanmamızı sağlıyor. Bazende bu kartlar sıkıntı çıkarabiliyorlar. Bizde bu yazımızda “SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkarıldı” hatasının çözümünü işleyeceğiz.

“SD Kart Beklenmedik Şekilde Çıkarıldı” Hatası Nasıl Çözülür?

Telefonunuzda kullandığınız SD kartı sorun çıkaran kullanıcıların sayısı artmaya başladı. Açıkçası bu sorunun ana problemi, her SD kartta bulunan biçim şeklinin farklı olması. Bu yüzden de bazı uyumsuzluklara neden olabiliyor.FAT32 ve NTFSSatın aldığınız SD kartın orjinal olmasını özen göstermelisiniz. Özellikle bilinen markaları tercih etmenizi söyleyebiliriz. SD kartınızı aldıktan sonra bilgisayara takın. Kartın biçimlendirme şeklini NTFS yerine FAT32 yapın. Bu şekilde işlemi gerçekleştirdikten sonra uyumsuzluk ortadan kalkacaktır ve sorunsuz bir şekilde SD kartınızı kullanabilirsiniz.

SD Kart Yuva Arızası Nedir? Nasıl Çözülür?

Akıllı telefonlarda bulunan SD kart yuvaları hassas parçalardır. Kartınızı taktığınız bölümün hasarlı olup olmadığını anlamak için kartınızı başka bir telefonda deneyebilirsiniz. Bu şekilde kartın çalışıp, çalışmadığından emin olabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra başka bir telefonda çalışan SD kartı kendi telefonunuza takarak çalışıp, çalışmadığını deneyin. Yaptığınız bu iki kısa testten sonra sorunun nerede olduğunu kesinlikle anlayabilirsiniz.Eğer SD kart yuvası sorunlu ise telefonunuzu servise götürmeniz gerekmektedir. Telefonunuzun garantisi devam ediyor ise teknik servise, etmiyor ise anlaşmalı servislere götürebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone ve iPad için Türk Yapımı I’m Jack Oyunu

Merhaba, Bugün de sizlere bir Türk firması olan UGR Teknoloji’nin geliştirdiği iOS Oyunu I’m Jack ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir