Home / Diğer Konular / Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Ergenlik dönemi ile birlikte yüzünüzde sivilcelerin çıktığını ve kötü bir görüntüye maruz kaldığınızı biliyoruz. Bayanların cilt yapısına bakıldığında erkeklere nazaran daha yağlı olduğundan dolayı bayanların sivilce sorununa maruz kalmaları daha fazla gözlenir. Bayanların sivilce sorunu ile başa çıkabilmeleri için birkaç yöntemi sizlerle paylaşacağız. Yazımızda bulunan maddelere uyarak siz de sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

 

  • Sivilceleri Kesinlikle Sıkmayın

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları 3Yüzünüzde çıkan sivilceleri sıkarak patlatabilirsiniz. Bu kısa süre için sivilce  sorununa çözüm bulmanıza yardımcı olur. Ancak; kısa bir süre sonra özellikle de ergenlik dönemi geldiğinde patlattığınız sivilcelerin yeniden ortaya çıktığını ve daha çok olduğunu görürsünüz. Özellikle bu noktaya dikkat ederek çoğalmayı önleyebilirsiniz.

  • Sivilceyi Gördüğünüzde İlerlemesini Engelleyin

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları 2Sivilciniz çıktığında onun ilerlemesini engelleyerek daha fazla sivilcenin yüzünüzde yuva yapmasına engel olabilirsiniz. Bunun için de başvurulan en yanlış yöntem fondöten sürmektir. Fondöten sürerek sadece çıkan sivilceyi kapatarak maske yaparsınız. Oysa kesin ve aynı zamanda da kalıcı bir çözün için fondöten yerine 30 faktörlük güneş kremini sürmeniz gerekiyor.

Tavsiye yazı:  Cildi Derinlemesine Temizlemek Ne Demek?

  • Elma Sirkesinin Sivilcelere Mucize Etkisi

Sivilcelerden Kurtulmanın YollarıElma sirkesi birçok kişinin uyguladığı ve aynı zamanda da kesin sonuç aldığı bir yöntem olmaktadır. Elma sirkesini su ile karıştırarak yüzünüzü yıkayın. Bunu özellikle gün sonunda yapmaya dikkat edin. Böylece yorulan cildinizin de dinlenmesine yardımcı olarak sivilcelerden de arınmış olacaksınız. Arama Terimleri:

    sivilcelerden kurtulma yollari

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir