Home / Android / Snapchat Filtreler Özelliği Nasıl Açılır ?

Snapchat Filtreler Özelliği Nasıl Açılır ?

Snapchat Filtreler Özelliği Nasıl Açılır ?

Snapchat bünyesine kattığı yenilikler ile sosyal medyanın en ilgi çekici uygulamalarından biri olarak yerini muhafaza etmeyi başarıyor. Geçtiğimiz aylarda eklenen bu özellik nasıl kullanılır bir bakalım.

Snapchat gerek kullanımı gerek uygulama yapısıyla diğer sosyal medya platformlarından daha farklı olarak duruşunu koruyor. Diğer uygulamalardan kesin bir şekilde farklı olmasına rağmen geçtiğimiz ay gelen 9.15.0.0 sürüm güncellemesi ile Snapchat çok daha renkli bir hale büründü. Bu güncellemenin içerisinde tabi ki Snapchat Lenses özelliği bulunuyordu. İnsan yüzlerini farklı hallere sokan lenslerin Snapchat’te nasıl aktif edildiği herkesin merak ettiği bir soru olarak ortaya çıktı. İlk önce sadece iOS cihazlarında bulunan bu özellik daha sonra Android işletim sistemini kullanan telefonlara da geldi.Snapchat Filtreler Özelliği Nasıl Açılır ?

Lenses Özelliği Nasıl Kullanılır ?

  • İlk önce Snapchat > Ayarlar > Ek Hizmetler > Yönet adımlarını izleyerek açılan sayfada Filters özelliğinin açık olduğundan emin oluyoruz.
  • Snapchat Lenses özelliğinden faydalanabilmek için cihazın ön kamerasını kullanmamız gerekiyor.
  • Çekeceğeniz fotoğrafa animasyonların eklenmesi için uygulama öncelikle yüzünüzü tarıyor.
  • Yüzünüzün tam olarak göründüğü bir şekilde ekrana basılı tutuyorsunuz.
  • Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra alt tarafta çıkan filtreleri göreceksiniz bunları sağa veya sola kaydırarak değiştirebiliyorsunuz.
  • Animasyonların çalışması için size söylediği yönergeleri yerine getirmeniz gerekmekte. (Ağzını aç, kaşını kaldır gibi)

Hangi Animasyonlar Bulunuyor ?

Snapchat, bu konuda her hafta güncellemeler getirip uygulamaya yeni animasyonlar ekliyor. Her hangi bir animasyon haftanın içinde rastgele değişiyor. Snapchat’in bu güncelleme üzerinde gayet iyi çalıştığını söyleyebiliriz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir