Snapchat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Snapchat Hesabı Nasıl Kapatılır? Adım Adım Rehber

Snapchat Hesabı Nasıl Kapatılır?  bilmiyor ya da Snapchat hesabı kapatmak istiyorsunuz fakat silme seçeneğini bulamıyor musunuz?  Bu  oldukça kolay ama bir o kadar da karışık bir iş. Snapchat kullanıcılarının hesaplarını silmemesi için karmaşık ve çok adımlı sayfalara yönlendirmektedir. hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce bazı önemli noktaları gözden geçirmeniz önemlidir.

Uyarı: Silme kısmına gelmeden önce kaydettiğiniz resim ve videolarınız varsa yedekleyin. Çünkü 30 gün dolduktan sonra her şeyiniz kalıcı olarak silinecektir.

Snapchat hesabınızı kapatmak istiyorsanız lütfen aşağıdaki adımları uygulayın.

Snapchat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Snapchat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Adım 1: Snapchat Uygulamasını Açın

İlk adım olarak Snapchat uygulamasını akıllı telefonunuzda açın ve hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Ayarlar Menüsüne Girin

Snapchat ana ekranında, profil fotoğrafınızın yanında bulunan profil simgesine dokunun. Ardından açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini göreceksiniz ayarlar ikonuna dokunun.

Adım 3: Yardıma İhtiyacım Var

“Ayarlar” menüsünde, “Yardıma İhtiyacım Var” seçeneğini bulun ve ona dokunun.

Adım 4: “Nasıl Yardımcı Olabiliriz?” arama kutusunun içine tıkladığınızda “Hesabımı Sil” veya “Hesabı

Kapat” gibi bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğe dokunun.

Adım 5: Hesabı Doğrulayın

accounts.snapchat.com bağlantısını tıklayarak Snapchat hesabınızı kapatmak istediğinizden emin olmanız için hesabınızı doğrulamanız istenecektir. İşlemi onaylamak için gerekli adımları izleyin.

Adım 6: Hesabınızı Kalıcı Olarak Silin

Son olarak, hesabınızı kalıcı olarak silmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Eğer kalıcı olarak silmek istiyorsanız, bu seçeneği seçin.

Adım 7: Snapchat Hesabınız Kapatıldı

Snapchat Hesabı Nasıl Kapatılır? artık biliyorsunuz. Bu işlem sonrasında hesabınıza erişim sağlayamayacaksınız ve hesabınıza ait veriler 30 gün içerisinde silinecektir. Tekrar açmak isterseniz giriş bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Yine de, hesabınızı kapatmadan önce içinde bulunan önemli verileri yedeklemenizi öneririz.

Görüldüğü üzere Snapchat hesabınızı kapatmak oldukça basit ama  bir o kadar da karışık bir işlemdir. Ancak, bu işlemi gerçekleştirmeden önce, hesabınızı kalıcı olarak silmek isteyip istemediğiniz konusunda kararlı olmanız ve gerekli önlemleri almanız önemlidir. Yukarıdaki adımları takip ederek kolayca hesabınızın silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir nedenle tekrar açmak isterseniz giriş bilgilerinizi girerek kolayca hesabınızı tekrar aktif edebilirsiniz.

İnstagram takipçi sayınızı ücretsiz  arttırmak ister misiniz?