Home / Donanım / Sony NWZ-B183 Mp3 Player İncelemesi

Sony NWZ-B183 Mp3 Player İncelemesi

Şimdi yine Sony efsanesinin giriş seviye müzikçalar olarak piyasaya sürdüğü Kullanımı basit hafif taşınabilir,Alüminyum kasası ile sağlamlığı üst düzey olan aynı zamanda Kullanım ömrü gerçekten hakettiği yerde olan müzikçalardan kısaca bahsedecedeğim.Sony bünyesinde barındırdığı minik ekranı oled sayesinde günışığında kaliteli bir görünüm sağlarken aynı zamanda kaliteli sesiylede biz kullanıcıları büyülüyor..İş dolayısıyla şarj etme imkanı zor olduğu durumlarda ise 3 dakika şarj etmesiyle Tam 1.5 saatlik bir kullanım sunuyor.Bu sayede Sözde Akıllı olan telefonumuzun pilini gün içinde bitme durumunun ötesine geçmiş bulunuyoruz.

Cihazın diğer özelliklerinden bir taneside menü kullanımının kolay olması ve istediğimiz parçaya ulaşmanın kolay olması.; Üzerinde dizilen tuşların şık bir görüntünün yanısıra kullanım kolaylığını öner çıkarması…Aynı zamanda aliminyum dan yapılmış kasanın eski Network Walkman Serisini andıran dizaynını yakalıyor..Giriş seviyesi özelliklerini barındıran bu cihaz kullanıcıların Genel seviyedeki beklentilerini karşılayan ve yaklaşan doğum günü ve Sevgililer günü ( saçmalığı) için seçilebilecek en iyi ürünler arasında yer alabilir..

Ürünün teknik özelliklerini kısaca bahsetmek gerekirse ;

Teknik Özellikler ;

UZUNLUK & GENİŞLİK

Ebatlar ; (W x H x D)8.45 x 2.22 x 1.34 cmAğırlık30 g

GÜÇ                                                                       

Batarya Ömrü- Continuous Playback Music20 -25SaŞarj Süresi70 Dk

MEDIA BELLEĞİ

Memory Size4GB

PLAYBACK & DISPLAY

Sürükle & BırakYESMP3YESWMA (Non-DRM)YESBass BoostYES

Bu ürün neden alınır ?

Alınması için birçok sebep vardır kısaca bahsetmek gerekirse.. Hayatın günlük koşuşturmaları içinde işe giderken okula giderken kısa seyehatler içinde  günlük maksimum 1-2 saat aralıklarda müzik dinleyenler için hayatında müziği az da olsa yer verenler için üretilmiş hızlı tempolu koşan yürüyen  insanlar için üretilmiş bir cihazdır.

  • Bu cihaz temiz ses kalitesi hızlı şarj özellikleri ile kullanıcıların ilgisini çekebilir…
  • Cihazın diğer özelliği hareketli parçalarda BassBoost özelliği bu özellik sesin düşük frekansta tepkimesini artırıyor.
  • Cihazın çeşitli renkleri mevcut..Ayrıca kaliteli olan  bu cihaz sıradan Çin/Fason cihazlardan 10 gömlek üstedir.. hem şık hem ses kalitesini bir araya getiren bir bütündür.
  • Cihazın Ses Kalitesi gerçekten sizi ritmin büyüsüne sokacak şekildedir.Ev tipi standar kullanıcılar için yeterli düzeydedir.
  • Parçalar arasındaki geçiş gayet yeterli hızdadır.
  • Bünyesinde bulunan mikrofon sayesinde kaçırmak istemediğiniz Ders/Sunumlar İçin kayıt yapabilme yeteğine sahip olabilirsiniz..

Bu ürün neden alınmaz ?

Açıkçası alınmaması için bariz bir sebep yok ama ; İçinden çıkan kulaklığın basit olduğunu belirtmekte fayda görüyorum…

Öneri olarak Yanına incelemesini yapmış olduğum ;

Sennheiser MX 365

yada

Sennheiser Cx 200 Street II

alınırsa çok iyi uyumlu olacağını düşüyorum.

Ayrıca Audiophilee düzeyinde olan dinleyiceler vede Yüksek arşivini kaliteli bir biçimde yanında taşımayı arzulayanlara hitap etmiyor.FLAC desteği bulunmamakta… Aynı zamanda 4 GB hafızası bulunduğundan sadece en çok dinlemek istediğiniz müzikler taşınabilir..

Her ne kadar kataloglarda kullanım süresinin 23 saat olduğunu belirtselerde Kullanıma bağlı olarak genelde 12-15 saati bulabiliyor.. Günlük 2 saat müzik dinleyenler için yaklaşık haftada 1 gün şarj olması demektir.Yani şöyle düşünürsek ;

Akıllı telefonu hergün şarj etmek yerine böyle bir cihaz ile daha kaliteli bir ses elde etmek mümkün

ve her zaman inanmışımdır Kİ; Telefon için telefon, Fotoğraf için Fotoğraf makinesi. Müzik için Müzikçalar… ”İşi Ehline bırakınız ”… En kötü müzikçalar en iyi telefondan daha iyi ses verir…”’

Ses seviyesinin düşük olduğunu söyleyenler mevcut… bence yeterli düzeyde kulak sağlığını düşünen bir yapıya sahip olması Diğer çin malları gibi kulak sağlığımı bozmuyor…

Bence  Ses seviyesi yeterli düzeydedir… çok çok yüksek ses arayanların satış reyonlarında deneyip görmesinde fayda vardır.

Bu Ürün Nereden Alınır ?

Vatan Bilgisayar ,TeknoSA  ,Morfare Hepsisony …

imla hataları ve cümle düşüklüklerinden dolayı şimdiden özür dilerim..

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir