Home / Android / Sony Xperia C4 Nasıl Root Yapılır?

Sony Xperia C4 Nasıl Root Yapılır?

Sony Xperia C4 telefonunuzu root ederek daha iyi bir Android deneyimi yaşayabilirsiniz.Sony’nin selfie odaklı akıllı telefonu Xperia C4 teknik bakımdan da oldukça sağlam duruyor. Ancak akıllı telefonlarımızdan her zaman daha fazlasını isteyip root gibi alternatif yöntemlerle başvururuz. Android cihazları root etmenin ne anlama geldiği hakkında bilgi almak için bu konuyu ziyaret edebilirsiniz. Buradaki işlemler, küçük bir ihtimal de olsa, risk taşımaktadır. Eğer böyle bir düşünceye sahipseniz öncelikle bu konuya gidip açıklamaları dikkatlice okumanızı öneriyoruz.Bu konuda anlatılan root işlemi Sony Xperia C4 Dual modelinde denenmiştir. Ancak diğer Xperia C4 modellerinde de deneyebilirsiniz. Ayrıca cihazınız Android 5.1 ve üzeri sürüme sahip olmalıdır.

ROOT İŞLEMİ

  • Root işlemi için gerekli olan KingRoot uygulamasını bu bağlantıdan indirip telefonunuza yükleyin.
  • Uygulamayı açtığınızda root erişiminin cihazınızda ne gibi değişikler yapabileceğinin anlatıldığı giriş ekranını göreceksiniz. “Try it” butonuna dokunarak devam edin.

c4 root 4

  • Uygulamanın cihaz modelinizi ve belirli root yöntemini tanımlamasını bekleyin. Bu sırada cihazınızda internet erişimi olmasına dikkat edin.

c4 root 2

  • Tanımlama işleminin ardından gelen ekranda TRY TO ROOT butonuna dokunarak root işlemini başlatın.

c4 root 1Belirli bir bekleme süresinin ardından işlem başarıyla tamamlacak ve “Root successfully” uyarısı ile karşılaşacaksınız.c4 root 3

  • Eğer bu adımlarda bir hata ile karşılaşırsanız Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri adımlarını izleyip “USB Hata ayıklaması” özelliğini kapatın.

İşlemlerin ardından cihazınızdaki root erişimini KingRoot ile test edebilirsiniz. Telefonunuzda root erişimi isteyen uygulamalara yine bu uygulama ile izin verebilirsiniz. Ancak KingRoot uygulaması kullanım bakımından bazı sorunlar çıkarabilir. İsterseniz bu konuya giderek KingRoot uygulamasını nasıl SuperSu ile değiştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.Buradaki işlemleri uygulayarak cihazınızı başarıyla root edebildiniz mi? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir