Home / Android / Sony Xperia Z Ultra ön inceleme

Sony Xperia Z Ultra ön inceleme

6,44″ boyutundaki devasa ekranı ile dikkatleri üzerine çeken akıllı telefon Sony Xperia Z Ultra’yı kısaca inceliyoruz.

Xperia Z Ultra kuşkusuz oldukça büyük bir cihaz. Ancak 6.5 mm kalınlığı ile de oldukça zarif duran telefon, tam HD ekranı ile de bizleri etkilemeyi başarıyor.

Donanım hayranları da Xperia Z Ultra’da Snapdragon 800 çipsetli dört çekirdekli (2.2 GHz) işlemciyi görmekten memnun olacaklardır.

Sony Xperia Z Ultra ön inceleme

Xperia Z Ultra’nın su geçirmez oluşu, kesinlikle en önemli ve beğenilen özelliklerinden biri. Sony, artık bu özelliği üst düzey telefonlarda standart haline getirmiş durumda.

Tasarım olarak ufak kardeşi Xperia Z’ye oldukça benzeyen akıllı telefon su geçirmezlik dolayısıyla açılır kapanır girişlere sahip.

Sony Xperia Z Ultra ön inceleme

İşlemci hızı günlük kullanımda kendini kesinlikle hissettiriyor. Uygulama geçişlerinde, internette dolaşırken, oyun oynarken herhangi bir takılma yaşanmıyor. Artık akıllı telefonlar ihtiyaç duyduğumuzdan daha hızlı olmaya başladı.

Sony Xperia Z Ultra ön inceleme

Ekran kalitesi kesinlikle geliştirilmiş. Triluminous adı verilen teknoloji ile daha canlı renkler bizleri bekliyor. Ayrıca X Reality teknolojisi ile eksik piksellerin yokluğu gideriliyor ve daha kaliteli resim kalitesi ortaya çıkıyor.

Kamera performansında pek bir iyileştirilme yapılmış gibi gözükmüyor. İşte Xperia Z Ultra gözünden birkaç kare:

Sony Xperia Z Ultra ön inceleme

Sony Xperia Z Ultra ön inceleme

Batarya tarafında 3000 mAh batarya tercih edilirken, yazılımsal olarak daha önceden Xperia Z’de gördüğümüz Stamina modu yine karşımıza çıkıyor.

Xperia Z Ultra, tablet olmaya çalışan bir telefon gibi. Çoğu kişi bu kadar büyük telefona garip bakacak olsa da, büyük ekran ihtiyacı olanlar bunu yadırgamayacaktır. Zaten bu tabletfonun genel kullanıcıya hitap ettiği pek söylenemez.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir