Home / Android / Sony yeni tabletini duyurdu: Xperia Tablet Z

Sony yeni tabletini duyurdu: Xperia Tablet Z

Sony Mobile Japonya kaynaklı duyuruda Xperia serisinin yeni tableti Tablet Z tanıtıldı. Çoğu özelliği dolaşan dedikoduları doğrulasa da şaşırtıcı özellikler de yer alıyor.

Sony Xperia Tablet Z 10.1″ büyüklüğünde 1920×1080 çözünürlük sunan Mobile Bravia Engine 2 ekran ile geliyor. 2 GB RAM içeren tablet 32 GB dahili hafızaya sahip. Bunun yanında microSD kart desteği de bulunuyor. Telefonlarında kullandığı NFC özelliğini tablete de eklemeyi unutmayan Sony, kamera olarak 8.1 MP Exmor R kullanmış. İşlemci tarafında ise Qualcomm’un 1.5 GHz frekansta çalışan 4 çekirdekli Snapdragon işlemcisi yer alıyor. 4G desteği bulunan tabletin öne çıkan özelliklerinden birisi de sadece 6.9 mm kalınlığa sahip olması. Bir diğer önemli özellik ise aynı Xperia Z‘de olduğu gibi su geçirmez ve toza dayanıklı olması.

Sony yeni tabletini duyurdu: Xperia Tablet Z

Fiyat ve satış tarihi hakkında şimdilik herhangi bir bilgi bulunmasa da Tablet Z’nin Dünya Mobil Kongresinde tüm dünyaya sunulması bekleniyor.

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir