Home / Donanım / SSD HDD 0xc000000e Hatası Nedenler ve Çözümleri

SSD HDD 0xc000000e Hatası Nedenler ve Çözümleri

SSD günümüzün yeni depolama trendi desek yeridir. Yüksek veri okuma hızları ve hızlı düşen fiyatları nedeni ile HDD lerin tahtına göz dikmiş durumda. Özellike Samsung başta olmak üzere diğer firmalar da SSD üretimine ağırlık ermiş haldeler.

ssd resimleri
SDD resimleri

Bilgisayar kullanıcıları için SSD hız ve performans demek. Bu yüzden SSD kullanımı ve tercihi hızla artmakta. Bu sebepten ötürü bu yeni teknoloji den alınan hatalar konusunda çok sayıda makale mevcut. Bizde TeknoCozumler olarak problemlerinize karşı en doğru çözümü üreterek aldığınız hatayı çözmenizi umuyoruz.

SSD HDD 0xc000000e ve Diğer SSD HATALARI NEDENLERİ

Bu hatanın bir kaç nedeni olabilmektedir. Windows işletim sistemi üzerinde alınan bu hataları sıralayalım.

  1.  CPU voltajı yeteri kadar güç vermiyor veya gereğinden fazla akım vererek Ssd’nin kilitlenmesine neden oluyor. Çözüm olarak kasanın ve kasaya gelen voltajı kontrol ediniz.
  2. Anakarttaki portta bir sorun olabilir. Çözüm olarakl yapmanız gereken ise sadece SSD’yi tek başına farklı bir porta takarak denemek olmalıdır.
  3.  SATA ve power kablolarını değiştirin. Her ne kadar @BIOS’ta SSD görünse de Windows yüklerken daha fazla yük altına girdiğinden(voltaj olasılığı mümkündür), SSD kendini korumaya alarak kilitliyor olması mümkündür.

Diğer SSD problemleri için yorum kısmından sorunuzu sorabilirsiniz. Sitemiz içeriğini gelen sorulara göre hazırlamaktadır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır

Samsung Galaxy C7 Google Hesabı Nasıl Açılır Google Play Store sayısız uygulamasıyla Android kullanıcılarına hizmet …

One comment

  1. Bilgisayara format atarken hdd şifresi verdim.simdi her açılışta sifre istiyor.bu arada bilgisayarım lenova z570 dünden beri rakam tuslari çalışmıyor.recoveri tusuda çalışmıyor.bilgisayari yedeklemistim.harici diskte.oradan onekey recovery kaydından format atmak istiyorum.sayfa açılıyor oradan ortadaki sistem kurtarmayı tıklıyoruz.yeniden başlatıyor.acilirken hdd şifresi istiyor.giriyorum.ama Windows normal başlatıyor .ve ben format atmak yorum;-):'(

    Ben nasıl format attım lutfennnn.simdiden tesekkurler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir