SSL FOR FREE

ssl free We were unable to verify your uploaded file. Please check for errors on your side and try again after 5-10 minutes. hata çözümü

SSL For Free Yüklenen dosyanızı doğrulayamama Hatası Çözümü: SSl For Free web sitesinin sunmuş olduğu 3 aylık ücretsiz sertifika alma konusunda bazı hatalar yaşanabilmektedir. En çok karşılaşılan sorun ise SSL sertifikasının bittikten sonraki yenileme sürecidir. Bu konu sanıldığı kadar zor değildir. Sadece biraz bilgi gerektiren bir iştir. Her yıl hosting firmalarına onlarca lira SSL sertifika ücreti ödemekten ise 3 ayda bir ücretsiz almak daha mantıklıdır.
Peki siz de sertifikanızı yenilerken sürekli “Yüklenen dosyanızı doğrulayamadık. Lütfen tarafınızdaki hataları kontrol edin ve 5-10 dakika sonra tekrar deneyin. hatayla karşılaştı” uyarısıyla karşı karşıya mı geliyorsunuz? Dosya doğrulama çözümü nedir? sorununun çözümünü merak ediyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okuyup uygulayın.

Etki alanının onaylanmama sorunu, web sitenizin SSL sertifikanızın bitmesine rağmen www ve https protokolünün yönlendirmesidir. WordPress kullananlar bu sorunu Ayarlar>Genel>WordPress adresi (URL)/Site adresi (URL)> değiştirerek http://domanadı.com/ şeklinde kaydetmeleri gerekir. Cpanel üzerinden ayarlamak için ise:

cpanel>PhpMyAdmin>veritabanı_adına_tıkla>options_klasörüne_git>

Cpanel Optionsburadan da site url ve home sayfalarının bulunduğu alanları düzenleye tıklayın. Burada bulunan web site domain alanlarını başındaki www ve https bulunanları http olarak değiştirip kaydedin. Bu işlemi yaptıktan sonra SSL for Free sayfasından tekrar etki alanını doğrula butonuna tıklayın. SSL For Free Yüklenen dosyanızı doğrulayamama Hatası Çözümü Hallolduğunu göreceksiniz.

ssl free We were unable to verify your uploaded file. Please check for errors on your side and try again after 5-10 minutes.

Sorunu hala çözemediyseniz ya da aklınıza takılan başka soru ve görüşleriniz varsa lütfen bizimle irtibata geçin.

<<Tekno Çözümler>>