Home / Android / Talkback Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Talkback Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Talkback Nedir sorusuna bu sayfamızda hep beraber cevap bulacağız. Talkback nasıl kullanılır ve Talkback nasıl kapatılır sorularına da cevap bulmuş olacağız.

Talkback nedir ?

Talkback uygulaması aktifken siz ekranın neresine dokunursanız size yaptığınız işlemi sesli olarak dile getiriyor. Bu özellik görme engelli ve az gören cep telefonu kullanıcıları için tasarlanmış.Bu özellik sayesinde görme engelli kullanıcılar cep telefonu kullanımını kolayca gerçekleştirebilirler. Herhangi bir menüye girdiğinizde sesli komut veren telefon, her adımı kullanıcıya bildirmekte. Talkback özelliği sayesinde telefondan çağrı atılabilir, gelen mesajlar sesli okutulabilir ve karşıda ki kişiye sesiniz ile metin yazabilirsiniz. Sesli Geri Bildirim özelliği ile hangi uygulamanın üzerine parmak ile gelinirse geri bildirim yapmakta.

Talkback Nasıl Kullanılır

Talkback özelliğini açmak için 2 parmağınız ile ekrana basılı tutmanız gerekmekte. Talkback uygulamasını aktif ettikten sonra ekran üzerinde parmağınızı kaldırmadan gezdirin ve parmağınız bir uygulama ikonu üzerine geldiğinde size sesli mesaj iletecektir. Parmak bir uygulama üzerinde ki iken 2 kere üst üste dokunmak uygulamayı açacaktır. Eğer cep telefonunuzda aktif olarak Talkback özelliği Ayarlar kısmında yok ise buradan indirebilirsiniz.

Talkback Nasıl Kapatılır

Talkback özelliğini kapatmak için Ayarlar > Erişilebilirlik > Talkback kısmından bu özelliği açıp kapatabilirsiniz.talkback-nedirTalkback kullanımı videoTürkçe değil ancak el hareketlerine bakabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir