Home / İnternet / Tartışılan Konu: Twitter Moments Nedir?

Tartışılan Konu: Twitter Moments Nedir?

Twitter Moments sosyal medya da tartışma konusu olan bir konu. 250 Milyon üyesi bulunan bulunan Twitter, ‘Anlar’ özelliğini aktif hale getirdi. Peki nedir Twitter’daki ANLAR, tam olarak ne işe yaramaktadır.

560f9aa887dc1.jpgAnlar; kullanıcılar takip etmedikleri hesaplarda bile olsa en son ve önemli gelişmelerden anında haberdar olmalarını sağlayan bir sistemdir. Kısacası dünyada en çok neler konuşuluyorsa ekranında görmenizi sağlar.

Twitter Moments Türkçe ismi ile anlar ismini taşıyan yeni servis bizzat Twitter’da içerik yöneticilerinin tarafından seçliyor. Yani Twitter yöneticilerinin karar verdiği ve popüler olan konu başlıklarının kullanıcılara gösterilmesi şeklinde işliyor. Tahmin ediyoruz ki ilerleyen dönemlerde bu özellik otomatik olarak işleyecektir.

Anlar (TWITTER MOMENTS) Çalışma Mantığı Nedir?

Telefonunuzdaki yeni yıldırım (lightning) işareti ikonuna dokunarak artık önemli “Anlar”ın bir listesini görebilirsiniz. Yeni hikayeler gün içinde çıktıkça söz konusu liste güncellenmeye devam edecek. Bunun dışında ekranı kaydırarak “Eğlence,” “Spor” gibi başlıklar altında geçmiş günlerden paylaşımlar da yapılabiliyor.

“An”a tıkladığınız zaman, başlık ve açıklamanın olduğu bir giriş bölümüne yönlendiriliyorsunuz.

Ekranı kaydırarak hikayelerin tam ortasına daldığınızda; burada büyük resimler, otomatik yürütülen videolar, Vine’lar ve GIFler bulabiliyorsunuz.

Tek bir dokunuşla tweet’lerin tamamı görülebilirken, sonrasında tweet’leri favorilerinize ekleyebilir, retweet’leyebilirsiniz. Çift dokunuş ise tweet’leri hemen retweet ve favorilerinize eklemenize imkan sağlıyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Ücretsiz Kısa Link (URL) Oluşturma Servisleri

Kısa link oluşturma servisleri, URL kısaltma işlemi nasıl yapılır? URL daha çok Link olarak adlandırdığımız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir