Home / Android / Teknolojik İletişim Nedir?

Teknolojik İletişim Nedir?

Nokia 701Bu yazımızda sizlere teknolojik iletişim hakkında bilgilerden söz ederek, teknolojik iletişim nedir, teknolojik iletişim araçları nelerdir gibi soruların yanıtlarını gözden geçirmeye çalışacağız. Aslında günümüzde teknolojik iletişim, en çok kullandığımız iletişim yöntemi, ve teknolojik iletişim araçları da pek çoğumuzun elinden düşmüyor. Ama gelin biz yine de bu kadar yakın temas içerisinde olduğumuz teknolojik iletişim hakkında daha detaylı bilgiler edinelim…

Teknolojik İletişim Nedir?

İnsanlar arasındaki iletişimin teknoloji yolu ile gerçekleştirilmesi haline kısaca teknolojik iletişim adı verilmektedir. Elbette teknolojik iletişimin faydaları çok fazladır, zamandan tasarruf sağlamakla kalmaz, aynı zamanda iş gücünü zorlamaz. Bununla da kalmayan teknolojik iletişim, maddi anlamda da pek çok kazanımlar sunmaktadır.

Artık hepimiz az çok biliyoruz, Muhteşem Yüzyıl dizisini izledik en azından, ulaklar aracılığı ile gönderilen mektupların sahiplerine ulaşması bir kaç ay alabiliyor, bir de gönderilen mektuba gelen cevabın aynı zamanı aldığını düşünecek olursak, zamandan çok şey kaybediliyordu. Güvercinlerle haberleşme; ya da, duman ile iletişimi de düşünecek olursak, ne denli güvenli bir iletişimin eski çağlarda sağlandığını algılayabilmemiz daha kolay olur.

Peki günümüzde böyle mi? Bir ev kadını, akşam yemeğinde ne pişireceğini eşine telefonla sorabiliyor, eve gelirken ekmek getirmesini söyleyebiliyor, ve tüm bunlar sadece bir kaç saniye içerisinde gerçekleşiyor. Kısacası teknolojik iletişim hayatımızı kolaylaştırıyor.

Teknolojik İletişim Araçları Nelerdir?

Teknolojik iletişim araçlarının, kısaca, iletişime yardımcı teknolojik araçlar olduğunu belirtebiliriz… Örnek verecek olursak: Her türlü bilgisayar, televizyon, telefon, internet, uydu, SIM kartlar, radyo… teknolojik iletişim araçları arasında sayılabilmektedir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir