Home / Android / Teknolojinin Ekonomiye Etkisi Nedir?

Teknolojinin Ekonomiye Etkisi Nedir?

LG Class incelemesiSon yıllarda herkesin dilinde, herkesin aklında teknoloji diye bir kavram bulunuyor. Her geçen gün büyüyerek iyice hayatımızda kendisine yer edinen teknoloji nedir peki? Neden önemlidir, ekonomiye katkısı nedir… Gibi artan giden pek çok soruya malzeme olmaktadır. Oldukça geniş ve ucu açık olan bu sorulardan teknolojinin ekonomiye etkisi konusunu seçerek siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmak istedik.

Konumuza başlamadan önce teknolojinin temel anlamından ve günümüzdeki öneminden bahsedelim. Zaten bu kavramların doğru bir şekilde anlaşılması teknolojinin ekonomiye katkısının da anlaşılmasına imkan tanıyacaktır. Teknoloji, bir ürünün veya hizmetin üretilmesi ve geliştirilerek insanlığa faydalı olması için gerekli olan bilgi ve tecrübe birikimidir diyebiliriz. Şu anda etrafımızda gördüğümüz her şey, kullandığımız cep telefonları, bilgisayarlar, araçlar vs. hepsi teknolojinin birer ürünü olmaktadır. Bir ülkenin gelişmişlik sıralamasındaki yerini belirleyen en önemli faktörlerin başında da teknoloji gelmektedir zaten. Şöyle bir etrafımıza göz gezdirdiğimizde dünyanın süper gücü dediğimiz ülkelerin hepsinin teknolojisi oldukça ileri seviyededir. Aynı ülkelerin ekonomik gücüne baktığımızda da güçlü olduklarını hemen anlayabiliyoruz. Konunun daha net anlaşılabilmesi için teknolojinin ekonomiye katkısını şu şekilde özetleyebiliriz:

– Son yıllarda ortaya çıkan küresel krizlerde teknolojisi güçlü olan ülkeler akıllı stratejiler izleyerek bu krizlerden mümkün oldukça az etkilenmeyi başardılar.

– Krizlerle birlikte ülkeler ve firmalar arasında kızışan rekabette teknolojisi daha iyi olan ve ürünlerini pazarlayabilenler ayakta kalmayı başardılar.

– Aynı anda piyasaya çıkan ürünlerden teknolojisi daha iyi olanlar tercih edilir ve firmasına ya da ülkesine ekonomik güç olarak anında yansıması olur.

– Ürünlerini ve hizmetlerini en son teknoloji ile donatanlar her zaman pazarda daha fazla paya sahip olurlar ve piyasada söz sahibi olurlar.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir