Home / Android / Telefon Isınmasının Nedenleri

Telefon Isınmasının Nedenleri

Gigaset ME Pure özellikleriTeknolojinin büyük bir hızla geliştiği mobil iletişim dünyasında, yüksek teknoloji ile donatılmış cihazlar görmekteyiz. Büyük ve oldukça kaliteli ekranlar, yüksek çözünürlükte kameralar ve dev boyutlarda hafıza kartları derken sayısız özellikler sıralayabilmekteyiz. Piyasaya bir sürüm sürülürken bir sonrakinin de yakında geleceğine dair haberler çıkıyor. Fakat bu güzelliklerin yanı sıra telefonların temel sorunlarından birisi olan ısınma ile nasıl baş edebiliriz? Bu yazımızda telefon neden ısınır ve telefonun ısınmasına neden olabilecek şeylerden bahsedeceğiz.

Öncelikle telefonun ısınması telefona zarar verir mi sorusuna cevap verelim. Telefonun ısınması bir yere kadar telefona zarar vermezken aşırı ısındığında her an kalıcı bir zarar verebilir. Bu nedenle telefon ısındıktan bir süre sonra soğumayıp iyice ısınmaya devam ediyorsa tehlike çanları çalıyor demektir. Genel olarak telefonlar şarjda, mobil veri kullanımında ve oyun oynarken ısınır. Telefonun şarjda iken ısınmasının temel sebebi elektrik gerilimidir. Batarya dolarken aynı zamanda cihazı kullanmak ve hatta yorucu işlemler yapmak bataryanızı bir yandan dolarken diğer yandan da boşaltmaya çalışacağı için hızlı bir şekilde telefonun ısınmasına neden olacaktır. Oyun oynarken ısınmasının temel sebebi ise aynı zamanda RAM, ekran kartı ve işlemcinin yüksek performansla çalışmaya başlamasıdır. Grafiklerin gerçeğe yakınlığı ve oyunun büyük grafik özellikleri gerektirmesi sanıldığından çok daha hızlı bir şekilde telefonunuzun ısınmasına yol açacaktır. Mobil veri kullanımında ise veri transferinin fazla olması ve bataryanın hızla tükenmesi cihazınızın ısınmasına sebep olacaktır.

Eğer telefonun ısınması nasıl engellenir diye merak ediyorsanız yukarıda bahsedilen hususlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir