Home / Diğer Konular / Telefondan Konum Nasıl Atılır

Telefondan Konum Nasıl Atılır

Bugünkü yazımızda “Konum nasıl atılır” arkadaşlarınızla nasıl konum paylaşabileceğinizi anlatacağız. Günümüz teknolojisi ile, adres paylaşımı ve konum gönderme işlemleri oldukça pratik hale gelmiştir. Konumunuzu kolaylıkla dilediğiniz kişilere gönderebilir hatta dilerseniz canlı olarak konum paylaşımı dahi yapabilirsiniz. Google maps‘a yeni gelen canlı konum paylaşma özelliği ile, konumunuzu görmesini istediğiniz tüm kullanıcılarla , konum bilginizi paylaşabilirsiniz. Bugün sadece anlık olarak konum nasıl atılır konusuna değineceğiz. İşlemi yapmak için telefonunuzda Google maps veya Whatsapp olması yeterlidir.

Konum nasıl atılır ?

Whatsapp uygulamasını çalıştırıyoruz.Konum paylaşacağınız kişi ile sohbet penceresi açarak sağ üstte buulunan Ataç simgesne dokunun.Konum bilgisini göndermek için “Konum” seçeneğine dokunuyoruz. Konum gönder ekranı açıkdıktan sonra, “Şu anki konumu gönder” seçeneğine tıklayabilir veya aşağıda listelenen adres bilgilerinden birini seçebilirsiniz. Harita, yakınlarınızda bulunan adres bilgilerini listelemektedir. Örneğin yakınlarınızda bir market varsa buranın adını yazarak bu bilgiyi de konum olarak gönderebilirsiniz.Konum bilgimizi gönderdikten sonra karşımızdaki kişi adres bilgilerini aşağıdaki gibi görecektir. Adres bilgisine giriş yaparak detaylı görünüm alabilir ve kordinat bilgilerini alabilirsiniz. Bu sayede navigasyon yazılımlarına direk kordinat girerek hedef adrese daha kolay erişebilirsiniz.

Konum nasıl paylaşılır ?

Eğer konum paylaşımı için Whatsapp uygulamasını kullanmak istemiyorsanız, Google haritalar ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Google haritalar Apple ve Android telefonlarda yüklü geldiği için her telefonda bulunan bir uygulamadır.Google haritaları açarak paylaşmak istediğiniz adresi bulun.Adresin üstüne dokunup paylaş seçeneğine tıklayın veya adres çubuğunda beliren koordinat bilgisini kopyalayın.Paylaş seçeneğinde konumu ne aracılığıyla paylaşacağınızı seçin. SMS, Mail, diğer mesajlaşma uygulamaları vb. birçok aracı kullanarak konumu iletebilirsiniz.Bu 2 kolay yöntemi kullanarak dilediğiniz kişilerle kolaylıkla adres paylaşımı ve konum gönderme işlemini yapabilirsiniz. Diğer merak ettiğiniz tüm konular için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir