Home / Android / Telefondan Uygulama Silinmiyor

Telefondan Uygulama Silinmiyor

telefondan uygulamayı silemiyorumBazı akıllı telefonların işletim sistemleri Android de olsa, firmaların cihazlara yüklemiş oldukları arayüzler, ve bu arayüzlerin içerisinde bulunan sabit uygulamalar, akıllı telefonumuzun hafızasını olduköa daraltmaktadır. İstediğimiz uygulamayı, ya da oyunu, hafızamızda yer olmadığı için cihazımıza yükleyemez, ama aynı zamanda kullanmadığımız uygulamaları da cihazımızdan silemeyiz. Pek çok okuyucumuz buna benzer problemler yaşamakta, ve şu şekilde şikayetlerle bizlere başvurmaktalar: Telefondan uygulamayı silemiyorum, telefondan uygulama kaldıramıyorum, telefondan uygulama silinmiyor… Bu soruların yanıtı olarak ise kullanıcılara genellikle, silinmeyen uygulamaların silinmesi için cihaza root atılması gerektiği söylenir. Peki yok mu bunun başka bir yolu?

Telefondan Uygulama KaldıramıyorumTelefondan Uygulamayı SilemiyorumTelefondan Uygulama Silinmiyor

Hem bizim kontrolümüz dışında telefonumuzda çalışan, ve gereksiz RAM kullanımına neden olan bazı uygulamalar, ne yazık ki telefonun fabrika ayarlarına kayıtlı bir ROM içerisinde bizlere ulaştıklarından dolayı, onları kaldırabilmemiz için ya cihaza ROOT atmamız gerekiyor, ya da üretici firmanın, uygulamaların silinebilmesine üretim sırasında izin vermiş olması gerekiyor. Ama, bu uygulamaların, akıllı telefonumuzun performansını düşürmesine engel olmak bizim elimizde. Bu anlamda neler yapabileceğimize birlikte göz atalım…

İlk olarak akıllı telefonumuzun Ayarlar menüsü altından Uygulamalar’a ulaşıyoruz. Sonrasında, silmeye çalıştığımız uygulamayı listeden bularak açıyoruz. Ve öncelikli olarak Durmaya Zorla, sonrasında da Güncellemeleri Kaldır butonuna tıklıyoruz. Bu sayede, uygulama sadece ilk günkü kapladığı alan kadar yer kaplamış oluyor. Bunun sonrasında ise yine aynı yerde bulunan Devre Dışı Bırak butonuna tıklıyoruz, ve böylece, uygulamanın arka planda, bizim kontrolümüz dışında çalışmasını önlemiş oluyoruz.

Böylece, root yapmamış olsanız, ve uygulamayı telefonunuzdan kaldıramamış olsanız da, telefonunuzda daha az yer kaplamasını, ve performansı düşürmesini önleyebiliyorsunuz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir