Home / Windows İşletim Sitemi / Windows Mobile / Telefonlar için Windows 10 Ön izleme Sürümü ile Oluşabilecek Sorunlar

Telefonlar için Windows 10 Ön izleme Sürümü ile Oluşabilecek Sorunlar

457253-hands-on-windows-10-for-phones

Microsoft sonunda Windows 10 güncellemesinin ikinci ayağı olan 10051 yapı sürümünü (ön izleme sürümünü) kullanıcılarla paylaştı.

Yayınlanan yeni ön izleme sürümü ile bir önceki sürümde gelen özelliklere ilaveten yeni özellikler eklenmiş ve bir önceki güncellemede oluşan hatalarda giderilmiş.Bugün sizlere bu ön izleme sürümünün neden olacağı muhtemel sorunları paylaşacağız.

İşte Microsoft tarafından paylaşılan ön izleme sorunları :

– OneDrive ve Fotoğraf albümündeki resimlerin otomatik yedekleme sorunları oluşabilir.Eğer fotoğraf albümünü kullanmak istiyorsanız lütfen güncelleme yapmadan yedeklemelerini yapınız.

– Ofis programları bu ön izleme sürümünde engellendi bu yüzden bu ön izleme sürümünde Word,Excel,power point gibi uygulamaları kullanamayacaksınız.

– Cortana tarafından metin mesajlarınızın anlaşılması ve kavranmasını yeniden düzenliyoruz bu sürümde metin mesajlarınızı Bluetooth aracılığı ile göndermeyeceksiniz.

– Ön izleme sürümünü yükledikten sonra bazı uygulamaların SD Karta yüklenmesinde sorunlar yaşanabilir.Bunu çözmek için lütfen sorun yaşadığınız uygulamaları silin ve yeniden yükleyin.

– % 1 ihtimal dahilinde de olsa,gelen aramalarda telefon zil sesiniz çalmayabilir

– Arama ve SMS engellemeleri bu güncellemeden sonra işlevsiz olacak

– 9941 yapı numarasından bu ön izleme sürümüne geçen kullanıcılarımız da MMS ayarları kaybolabilir.Eğer yapı numaranız 9941 ise yeniden 8.1 sürümüne dönün ve güncellemeyi öyle yükleyin.

– 9941 yapı numarası yani ilk ön izleme sürümünü kullanıp bu ön izleme sürümüne geçmek isteyen kullanıcılarımız da başlangıç ekranında kamera ve fotoğraf uygulamaları çalışmayabilir.Böyle bir sorun yaşıyorsanız lütfen başlangıç ekranındaki uygulamaları kaldırıp yeniden başlangıç ekranına sabitlemesini yapınız.

– Bazı telefonlarda,ekran boyutlarındaki hatalar yüzünden alarm çaldığınızda iptal düğmesi görünmeyebilir bu sorunu aşmak için lütfen bildirim çubuğunu yukarıdan aşağıya doğru indirin ve alarmınız kapansın

– 512 MB Ram’e sahip olan telefonlarda,uygulamalar rastgele hata verebilir bu da ön izleme sürümündeki oluşan hafıza yönetiminden kaynaklanıyordur.

– Uçuş modu ön izleme sürümünde kullanılmayacak

– Veri bağlantıları engellenemeyecek

– Bu ön izleme sürümünden sonra başlangıç ekranınızdaki kutucukları yeniden sabitlemeniz gerebilir

– İnsider hub’u artık telefon kısmına dahil edildi fakat bazı telefonlarda bu uygulamanın açılmasında hatalar meydana gelebilir

Yukarıdaki Microsoft tarafından belirtilen özellikler bu ön izleme sürümünde karşılaşabileceğiniz muhtemel sorunlardır.Bu yüzden geri dönüş yaparak ve isteklerinizi güzelce belirterek bir sonraki ön izleme sürümüne sorunsuz özelliklerin gelmesini sağlayabilirsiniz.

kaynak Microsoft

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir