Home / Android / Telefonu Mikrofon Olarak Kullanma Nasıl Yapılır?

Telefonu Mikrofon Olarak Kullanma Nasıl Yapılır?

telefonu mikrofon gibi kullanmaSizlere daha önceki yazılarımızda telefonu modem olarak kullanma bilgisini aktarmıştık. Ancak akıllı telefonunuzun hünerleri o kadar çok ki, akıllı telefon olmasının yanında modem olarak kullanılabilen telefonunuz, telefonu mikrofon yapma detayını öğrenmenizin ardından bir bilgisayar mikrofonu olarak da kullanılabilecek. Peki telefonu mikrofon olarak kullanma, ya da telefonu mikrofon gibi kullanma işlemini nasıl gerçekleştireceksiniz?

Telefonu Mikrofon Yapma

Eğer bir DJ’seniz; tam yayın saatinizin gelmesi sırasında mikrofonunuzun bozulduğunu fark etmek sizin için bir kabus niteliği taşıyacaktır. Erkek arkadaşınız askerde, ya da eşiniz seyahatte iken onunla Skype’den konuşmayı planladığınız saatte mikrofonunuzun bozuk olduğunu görmeniz, sizin için şok etkisi yaratacaktır. Diyelim ki gecenin bir yarısı. Çıkıp bir mikrofon alabilme şansınız da yok… Ama telefonu mikrofon gibi kullanma, ve telefonu mikrofon olarak kullanma şansına sahip olduğunuzu biliyorsunuz… Her şey iyi, güzel de, bunu nasıl yapacaksınız?

Telefonu Mikrofon Gibi Kullanma, Telefonu Mikrofon Olarak Kullanma Nasıl Olur?

Bunun için yapmanız gereken ilk işlem, Wo Mic’in resmi internet sitesine girmek. Sonrasında, telefonu mikrofon yapma adına gerekli programları hem akıllı telefon; hem de bilgisayarınıza yüklemek. Ardından, gerekli kurulum işlemlerini de gerçekleştirmeli, ve sonrasında, hem bilgisayarınızdaki, hem de telefonunuzdaki ilgili programları çalıştırmalısınız.

Sonrasında, telefonunuzu bilgisayarınıza, ister USB kablosu ile, ister Wi-Fi, isterseniz de Bluetooth ile bağlamalısınız. Ve ardından da, telefonunuzdan, Wo Mic’in Settings kısmına ulaşarak, hangi bağlantı yöntemini tercih ettiğinizi belirtmelisiniz. En çok önerilen yöntemin USB bağlantısı olduğunu; eğer olmazsa Wi-Fi, son olarak da Bluetooth alternatiflerini tercih etmenizin önerildiğini belirtelim.

Artık telefonu mikrofon yapma işlemini başarı ile gerçekleştirdiğinize göre, ister yayın, ister Skype görüşmelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. İyi sohbetler…

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir