Home / Android / Telefonun WiFisi çalışmıyor

Telefonun WiFisi çalışmıyor

telefonun wifisi çalışmıyorAkıllı telefonlarla birlikte anılan internet bağlantısı, artık hemen herkesin en büyük ihtiyaçlarından birisi haline geldi. Akıllı cihazların internet erişimi olmadan pek bir işe yaradığı da söylenemez zaten. Bu nedenle akıllı cihaz ile internet birbirini tamamlayan bir ikili olarak düşünülebilir. Akıllı cihazlardan en yaygın olanları şüphesiz telefonlardır. Sonuçta her elektronik cihazda olduğu gibi akıllı telefonlarda da zamanla birtakım problemler meydana gelebiliyor. Özellikle telefonun wifisi çalışmıyor diye forumlarda çok sayıda kişinin dert yandığını görmekteyiz. Bu yazımızda telefonun wifisi açılmıyor, telefonun wifisi çalışmıyor, telefonun wifisi bozuldu gibi sorunlara çözüm önerileri sunacağız. Böylece aynı sıkıntıyı yaşayan değerli okurlarımız hızlı bir şekilde çözüm bulabilecekler.

Dışarıda olmadığımız sürece ya evden ya da iş yerinden kablosuz internete bağlanarak dilediğimiz gibi kullanıyoruz. Fakat bazen telefonun wifisi çalışmıyor ve bağlantı sağlayamıyorum. Cihazda herhangi bir sıkıntı olmamasına karşın telefonun wifisinin bozulması ve internete erişilememesi ciddi anlamda büyük bir sorun teşkil etmektedir. Özellikle telefonlarda gsm operatörlerinin vermiş olduğu paketler kotalı olduğu için wifiden bağlanmak en akıllıcası oluyor. Bu nedenle telefonun wifisi açılmıyor ise öncelikle telefonun Ayarlar menüsünden Kablosuz Ağlar > WiFi Ayarları bölümüne girin. Gelişmiş sekmesine dokunduktan sonra Statik IP’yi etkinleştirip aşağıdaki ayarları yapın.

IP adresi: 192.168.2.3 (Benzer şekilde adres verebilirsiniz)Ağ Geçidi: 192.168.2.1 (Modem arayüzüne erişim adresiniz farklı ise buraya onu yazınız.)Ağ Maskesi: 255.255.255.0

DNS 1: 8.8.8.8DNS 2: 8.8.4.4Yukarıda bahsedilen işlemleri yaptıktan sonra eğer cihazınızda fiziksel bir arıza yoksa artık telefonun wifisi bozuldu demenize gerek kalmayacaktır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir