Home / Android / Telefonunuzun Kilit Desenini mi Unuttunuz?

Telefonunuzun Kilit Desenini mi Unuttunuz?

Android cihazlarda kullanılan desen şeklindeki kilit kullanıcıların sıkça tercih ettiği güvenlik tedbir yöntemi. Sebebi de kolay kırılamıyor olması ve diğer kilit ekranlarına göre daha estetik görüntü oluşturması. Desen Ekran Kilidi, 9 noktanın tercih ettiğiniz şekilde birleştirilmesiyle oluşuyor.

Unuttuğunuz desen için alternatif çözüm yolları neler?

Android cihazınızda desen kilidini unutmanız  ya da  çok defa yanlış girmeniz sonucunda ekran kilidini kırmak için iki çözüm yolu deneyebilirsiniz.

Unutulan Desen Kilidi

Eğer telefon veya tablette deseni yanlış girerseniz, cihaz size birkaç kez daha deneme hakkı veriyor.Unuttuğunuz ve 5 kez yanlış girdiğiniz desen kilit için cihaz sizden 30 saniye sonra deseni tekrar girmenizi istiyor. Bundan sonra da tekrar yanlış girmeye devam ederseniz artık kilit ekranı gider ve yerine sizden Gmail hesabınızla giriş yapmanızı ister. Bunun için şunu deneyin:

1.İnternete Bağlanmak ve Ekran Kilidi Kıran Uygulama

Gmail hesabınızla giriş yaparak internet bağlantınız üzerinden bilgilerinizi doğrulayabilirseniz kilitlenen cihazı açabilirsiniz.

Cihaz açıldıktan sonra Mağaza/Google Play’den “Screen Lock ByPass” uygulamasını indirerek, unuttuğunuz desen kilidi iptal edebilirsiniz. Bunu yaparken lütfen cihazın şarjda ve usb bağlantıda olmamasına dikkat edin.

Uygulama indikten sonra cihazı şarja takın ve uygulamayı açın. Açılan ekranda “Active”e basın. Bundan sonra çıkan ekranda “Remove Lock Password” yazan yeri seçerek deseni iptal edebilirsiniz.

Unutmayın! Bu işlemleri yapabilmek için internete bağlı olmanız ve Gmail hesabınızla giriş yapmış olmanız gerekiyor.

2.Fabrika Ayarlarına Dönmek

Gmail hesabınızla da girememiş veya internete bağlanamamış iseniz o zaman sizin için Fabrika Ayarları’na dönmekten başka bir yol kalmamış demektir.

Kullandığınız cihaz Samsung marka ise;

Menü Tuşu+Power Tuşuna ekrandaki Samsung yazısı kaybolana kadar basın. Daha sonra çıkan ekrandan “Wipe date / Factory reset” yazısını seçin. Sonra gelen ekrandan da “Reboot System Now” seçeneğini seçerek Fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.

Kullandığınız cihaz HTC marka ise;

Cihazı kapatıp pili çıkarın ve bir süre bekleyin. Sonra da ses kısma tuşuyle power tuşuna aynı anda basılı tutun ta ki cihaz açılana kadar.

Karşınıza çıkan ekranda, ses tuşlarını kullanarak yukarı aşağı gidebilirsiniz. “Factory Reset” yazının üzerine gelin ve power tuşuna basarak onaylayın. Cihaz tekrar başlatılacaktır.

Dikkat! Cihazınızdaki bilgileri (mesajlar, kişiler, uygulamalar vb.) düzenli periyotlarla yedekleyin. Çünkü fabrika ayarlarına döndüğünüzde bütün veriler sıfırlanır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Krank Mili Nasıl Çalışır

Krank Mili Nasıl Çalışır? Bir arabanın yakıtın girişinden pistonlarına motoruna hatta dönme hareketi sağlayarak tekerleklere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir