Home / Android / Telefonuzda şebeke problemi varsa, çözüm pili değiştirmek olabilir!

Telefonuzda şebeke problemi varsa, çözüm pili değiştirmek olabilir!

Samsung Galaxy S3 sahibiyim. Pek güncel bir model değil ama donanım gücünü yeterli buluyorum. Geçen yıl eve iki tane almıştık, o zamandan beridir kullanıyorum. Elimizden düşmeyen bir alet olduğundan mı yoksa kalite düşüklüğünden mi emin değilim ama her iki telefonla da ilk 6 ayın ardından problemler yaşadım.

Telefonlardan biri durduk yere ansızın kapanmış, bir daha açılmamıştı. Serviste içi komple değişti. Diğeri ise henüz servis yüzü görmedi ama şarj konusunda epey sıkıntı yaşattı. Sürekli şarjı bitiyor, telefon sık sık kapanıyordu. Şarja taktığımızda ise, pil simgesinin üzerindeki yeşil çubuk yarıya yakın dolu gösteriyordu.

Neyse deyip bir süredir idare ettik ama son dönemde üzerine bir de ara ara şebeke problemi çıkınca eyvah dedim, telefon istifayı vermek üzere!

Yaşadığım sorun kısaca şöyleydi;

Telefon her zaman full çektiği yerde, bazen durduk yere çekmiyor, sinyal alamıyor. Normalde sinyal gücünü gösteren piramit simgesi dur (stop) simgesine dönüşüyor. Sonra kendi kendine tekrar hat geliyor, şebeke işareti normale dönüyor. Yani kısacası şebeke gidip geliyor!

Evden virüs girdi sanmışlar. Bir bataryayı kontrol edeyim dedim. Bildiğiniz şişmiş. Normalde pek belli olmuyor ama elinize alıp dokunduğunuzda şişkin olduğunu, kabarıklığı hissediyorsunuz. Yanına sağlıklı bir batarya koyduğunuzda aradaki farkı daha iyi anlıyorsunuz.

Doğrusu epey şaşırdım. 110 TL’ye (telefon fiyatının 10’da 1’i) batarya alınca problemlerin tümünden kurtulduk. Çözümü bulmuş olduk. Pil elimizde patlamadı diye de epey şükrettik.

Konuyla ilgili bloğa bir not düşeyim dedim. Benzer problem yaşayanların olduğunu biliyorum. Telefonunuzun markası, modeli ne olursa olsun, forumlarda önerilen türlü enteresan çözümleri denemeden önce , pili kontrol etmeyi de ihmal etmeyin derim. Özellikle telefonunuzu alalı birkaç ay geçmişse, belkide çözüm oradadır.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir